Ужгородські бюджетники отримають зарплату з бюджету області

Таке враження, що область «рухається» окремо, а обласний центр собі окремо.

3 грудня відбулося засідання комісії з питань бюджету облради, яке провів її голова Владислав Адам.

У роботі засідання взяли участь голова облради Володимир Чубірко та голова ОДА Василь Губаль.

Йшлося про внесення змін до обласного бюджету. Викликані вони необхідністю оплати праці працівникам обласних установ бюджетної сфери, виплати допомоги дітям-інвалідам, малозабезпеченим.

З цього питання інформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Петро Лазар, який повідомив, що область отримала субвенцію, тому необхідно внести зміни до обсягу доходів загального фонду обласного бюджету на 2014 рік. Збільшення доходів складає 65 млн. 624,6 грн. Із них додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів становить 26 млн. 127,8 грн., а субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям- інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям – 39 млн. 496,8 грн.

Обговорили депутати і внесення змін до обсягу видатків загального фонду обласного бюджету за рахунок коштів державного бюджету головним розпорядникам коштів обласного бюджету – департаменту фінансів облдержадміністрації та управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації.

Пропонується також здійснити розподіл між адміністративно- територіальними одиницями частини субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 855,9 тис. грн.

Володимир Чубірко підкреслив, що область допомагає з облбюджету районам, містам через розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на вирішення різних питань. Так, із 26 мільйонів майже 6 мільйонів отримають бюджетники Ужгорода на зарплату. «Райони стараються вистояти за нинішніх реалій, а в окремих містах, зокрема, в Ужгороді ситуація кардинально інша. Таке враження, що область «рухається» окремо, а обласний центр собі окремо. Але мешканці обласного центру не мають від цього страждати. Область виділила фінанси Ужгороду, щоби і медики, і педагоги отримали заробітну плату, щоби не виникало заборгованості. Ми повинні напрацювати механізм, аби трудитись спільно, вирішувати наболілі проблеми. І ми це зробимо», – зазначив керівник облради.

Василь Губаль підкреслив, що в області за десять місяців цього року місцеві бюджети перевиконано майже на 50 мільйонів. Натомість в Ужгороді бюджет не виконано на суму понад 8 мільйонів. «В місті завищили показники бюджету на стадії його формування, а тепер його не можуть виконати. Натомість в обласному центрі навіть не використовується бюджет розвитку. Є проблеми з виділенням земельних ділянок учасникам АТО, збільшуються борги перед водоканалом. Від вирішення проблем громади тут усунулися. Але ми маємо зробити все можливо, щоби обласний центр розвивався, працівники бюджетної сфери вчасно отримувати заробітну плату», – зазначив керівник краю.

Прес-служба облради

Comments are closed.