Семеро закарпатських військових отримали нагороди

Окрім нагород, військовим пообіцяли найближчим часом вирішити проблеми з житлом та допомогою.

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Василь Губаль сьогодні, у п’ятницю, 12 грудня, мав честь виконати приємну місію – від імені держави подякувати за службу закарпатським військовим та вручити їм нагороди. Ордени “За мужність” та імені Богдана Хмельницького (ІІІ ступеню) вручили сімом бійцям 128-ї бригади. Ось імена тих, ким пишаємося: майор Сергій Ланицький, капітан Денис Волошин, капітан Олександр Бичок, старший прапорщик Дмитро Коробко, старший сержант Василь Семенович, солдат Павло Дем’яненко, старший лейтенант Михайло Ігнатишин (нагороду замість нього приймала його дружина Людмила, позаяк офіцер виконує бойове завдання).

Вітаючи військових з нагородами, голова облдержадміністрації Василь Губаль зізнався, що щоразу під час таких подій дещо бракує слів: “Отже, перше, що можна сказати, це те, що ми вами пишаємося, радіємо, що ви живі й здорові та вдячно вклоняємося за службу”.

Відтак керівник краю закликав чоловіків до спілкування – й про військові, і про побутові справи, запросивши озвучити свої питання до влади. Найголовніше, про що ішлося – це проблеми з житлом та землею. Дійсно, держава неналежно дбала про будівництво житла для військових, ситуація складна, і це треба визнати – наголосив керівник ОДА. Він зазначив: раз у раз обласна влада порушує цю проблему перед Києвом, у тому числі і в Міністерстві оборони, утім, сподіватися, що справу вирішуватимуть, умовно кажучи, вже завтра, не доводиться. Та й на державу загалом і область зокрема чекає важкий бюджетний рік – акцентує голова ОДА. Водночас голова ОДА наголосив: обласна влада робить усе можливе, аби військові, учасники АТО отримали усе, що належить їм по праву. Й саме такі вимоги ставить і до місцевої влади.

Василь Губаль додатково проінформував військових, що за рішенням обласної влади учасникам АТО надається матеріальна допомога (заяву слід залишити у відділі роботи зі зверненнями громадян ОДА). Водночас визнав: певні представники влади на місцях досі не зрозуміли ситуації і вимог, які до них ставить час. “Якщо у вас виникають проблеми із владою в містах і районах – звертайтеся напряму до мене. Мої двері завжди відчинені для учасників АТО та їх родин!” – сказав Василь Губаль.

До речі, хлопці поскаржилися, що отримали відмови на свої заяви про виділення земельних ділянок. Керівник області узяв ці справи на контроль, а також зазначив, що щодо чиновників, які необґрунтовано перешкоджають задоволенню заяв, будуть вжиті відповідні заходи, й попросив вояків конкретно повідомляти, хто зі службовців до такого вдався. Й також, оскільки всі, крім одного з нагороджених, є ужгородцями, повідомив, що матиме з міською владою предметне з’ясування справ із земельними питаннями для учасників АТО.

Насамкінець Василь Губаль побажав чоловікам себе берегти, і бути живими та здоровими на радість Закарпаттю, а родинам – терпіння, аби витримати всі ті складнощі, з якими змушені стикатися через неоголошену Військових привітали і їхні дружини – квітами, та волонтери – символічними подарунками.

Прес-служба Закарпатської ОДА