В Україні оновлена банкнота 100 гривень

Банкнота зразка 2014 року буде з удосконаленою системою захисту.

Сьогодні НБУ презентувала оновлену банкноту номіналом 100 гривень. Банкноту введуть в обіг 9 березня 2015 року.

Як повідомляється на офіційній Facebook-сторінці НБУ, з випуском цієї банкноти розпочнеться оновлення номінального ряду банкнот національної валюти зразка 2003 – 2007 років.

Під час розроблення оновленої банкноти номіналом 100 гривень були реалізовані найсучасніші світові технології, які використовують на Фабриці банкнотного паперу та Банкнотно-монетному дворі Національного банку України.

 

 

 

 

 

 

 

 

“Новий елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Частково введена в товщу паперу полімерна стрічка коричневого кольору з яскраво вираженим кінематичним ефектом. Стрічка містить зображення числа “100” та графічного знака гривні. При зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки”, – йдеться у повідомленні НБУ.

Окрім того на банкноті з’явився так званий оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від золотистого кольору до зеленого.

“Приховане в орнаменті зображення цифрового позначення номіналу. Число “100” стає видимим під час розглядання банкноти під гострим кутом до джерела світла”, – зазначають у прес-службі НБУ.

Також на лицьовому боці банкноти окремі зображення мають рельєф, що можна визначити на дотик (портрет, цифрове позначення номіналу, знак для людей з ослабленим зором, написи).

http://tsn.ua