Колектив ужгородської школи поспілкувався з головою облради

Голова облради Володимир Чубірко вислухав проблеми освітян у ЗОШ №8, а також – не залишив школярів без подарунків.

Голова обласної ради Володимир Чубірко зустрівся з колективом ЗОШ №8I-IIIступенів міста Ужгород. В закладі, який має більш ніж піввікову історію у 36 класах навчається понад тисячу двісті школярів, працює 76 педагогів. Це найбільша школа на Закарпатті. Минулого і вже цього року за рахунок коштів, виділених обласною радою заклад отримав три комплекти парт для учнів перших класів.

Керівник ради закликав колектив до діалогу, в ході якого вони розповіли про ті проблеми, з якими стикаються. Насамперед їх турбувало питання вчасної виплати заробітної плати. «Цього року влада змінила підходи у фінансуванні галузі освіти та медицини. І як наслідок ми відчули погіршення ситуації. Якщо в минулі роки була щоденна дотація вирівнювання, то тепер – субвенція, яка передається із запізненням. Наприклад цього року область отримала її лише минулої п’ятниці. Тому в січні виникали труднощі з її виплатою. В ході наради, яка цього тижня проводилася в Києві, у Верховній Раді я озвучив цю проблему і запропоновував, щоб з державного бюджету цю дотацію виділяли щодекади. Тоді в нас і не буде проблем з виплатами зарплат бюджетникам», – відповів Володимир Чубірко.

Також директор закладу Лариса Мигалина повідомила, що цього року виникають труднощі з безкоштовними обідами для школярів. Наразі є можливість забезпечити учнів лише безкоштовними сніданками. За обіди ж мають сплачувати батьки. Також в закладі існує й земельне питання – від школи відчужили земельну ділянку, і заклад наразі відстоює свої права в суді. Володимир Чубірко пообіцяв невідкладно відреагувати на цю проблему і звернутися з цього питання у правоохоронні органи.

Серед питань, які б потребували вирішення і реконструкція басейну, і встановлення спортивного майданчика, і оновлення комп’ютерних класів. Дещо з того, що пропонуватиме колектив, буде зроблено вже цього року – запевнив Володимир Чубірко.

«В мене є план зустрічей з освітянськими колективами міста. Вже чотири роки поспіль вивчаю таким чином проблеми, намагаюся допомагати. Завдяки таким зустрічам я відчуваю настрої громади, адже вони завжди змінюються. Сьогодні теж поділилися проблемами. Ця школа найбільша в області, й тим і унікальна. Формуючи інвестиційний бюджет області, ми можемо закласти фінансування для вирішення проблем і цього закладу. Минулоріч нам вдалося спільно з чеськими партнерами оновити ЗОШ №3, відремонтовано дах у ЗОШ №2,та утеплено дитсадок №6. Колектив сам має запропонувати, що ми можемо їм допомогти. Ми вивчимо ці потреби, й будемо виділяти кошти», – запевнив керівник ради.

Також Володимир Чубіркоповідомив освітянам і приємну новину – цього тижня буде вручено для закладу мультимедійний комплекс. Комплекс придбано за кошти обласної освітянської програми. Він складається з інтерактивної дошки, ноутбука та проектора. З допомогою цих технічних засобів можна проводити практично усі уроки.

Керівник школи Лариса Мигалина насамперед подякували голові облради за такий подарунок.Педагоги кажуть, що мультимедійний комплекс значно покращує їх працю вчителя. Він замінює чимало наочних матеріалів – таблиці, паперові карти тощо. Звісно ж його використання вплине на якість навчального процесу.

Прес-служба облради