До 100-річчя геноциду вірмен в Османській імперії, в Ужгороді встановили пам’ятний знак Хачкар

В обласному центрі, неподалік драмтеатру відкрили пам’ятний знак Хачкар, який присвячений 100-річчю геноциду вірмен в Османській імперії.
24 квітня виповнилося 100 років жахливої трагедії ХХ століття, масового злочину проти людяності – геноциду мільйонів вірмен Османською імперією.

Цей кам’яний пам’ятник був виготовлений і доставлений з Вірменії. Всього таких вірменських пам’ятних знаків виготовлено близько 15 тисяч по всьому світу і кожен відрізняється своїм неповторним візерунком.

На захід приїхали Надзвичайний і Повноважний Посол Вірменії в Україні Дживан Мовсисян, Предстоятель Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви єпископ Маркос Оганесян, народні депутати України, представники обласної та міської влади, Спілки вірмен України, Товариства вірменської культури Закарпаття “Арарат”.

«Це пам’ятник не лише для нинішнього поклоніння, а для наступних, щоби вони знали, що трагедія ніколи не має повторися. Наші народи у минулому столітті пережили страшні трагедії і тепер ми вшановуємо жертв. Всі ми прагнемо миру. Всі ми пам’ятаємо та вимагаємо справедливості», – зазначив пан Посол.

Виступаючі зазначали, що пам’ятник – це священне місце, яке має дуже велику історичну, культурну та духовну цінність для всіх вірменів, куди вони можуть прийти і вшанувати пам’ять співвітчизників, котрі загинули під час геноциду.

http://www.mukachevo.net