22 червня Закарпаття відзначатиме День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня 1941 року близько 4 години ранку фашистська Німеччина без оголошення війни здійснила напад на Радянський Союз. Щороку 22 червня Україна схиляє голови перед загиблими воїнами у цій Війні.

 

 

22 червня 2015 року відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, встановлений Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №1245.

Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни.

Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми. Людьми, схожими на нас. З тими ж бажаннями, з тією ж жагою до життя. Людьми з сім’ями, у багатьох з яких теж були діти, і може даже онуки. І, напевно, вони теж хотіли жити в мирі та злагоді …

На знак вшанування пам’яті про загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у Закарпатській області відбудеться:

– приспущення Державного Прапора України із чорними стрічками на будинках органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій.

– пам’ятні заходи з нагоди Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, зокрема покладання 22 червня вінків і квітів до пам’ятників загиблим у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, меморіалів та військових поховань.

– о 10 годині хвилина мовчання на знак вшанування пам’яті про загиблих у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років шляхом зупинення у зазначений час роботи в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), руху громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

https://zakarpatpost.net