Порошенко назвав головні ідеї змін до Конституції

[Total: 0   Average: 0/5]

Про це президент розповів у своєму привітанні до Дня Конституції.

Президент України Петро Порошенко звернувся до народу з нагоди 19-ї річниці Конституції країни і підкреслив необхідність реформування Основного закону у зв’язку з існуючими викликами для країни.

“Вже 19 років Основний закон є правовим базисом Української держави, розвитку суспільства та утвердження демократії … Зберігаючи ключові принципи та положення, що Конституція в сучасних динамічних історичних умовах повинна адекватно реагувати на глобальні зміни і виклики часу”, – йдеться у зверненні Порошенко.

Президент нагадав, що під час Революції гідності громадяни вийшли на вулиці міст України саме на захист своїх конституційних прав і проти узурпації влади.

“Сьогодні українці також відстоюють визначені в Основному законі непорушні цінності – незалежність і територіальну цілісність своєї держави”, – констатував Порошенко.

“Керуючись прагненням привести рівень життя українців до стандартів європейських країн, ми проводимо роботу над удосконаленням положень Основного закону. Головна ідея таких конституційних змін – побудова сильної держави через добробут і сталий розвиток громад”, – наголосив глава держави.

Він зазначив, що завданням влади є максимально наблизити систему управління до людей через процеси децентралізації. Місцевим громадам буде переданий весь обсяг повноважень, які вони здатні ефективно забезпечити, однак “інші обов’язки має залишити за собою держава, дбаючи насамперед про забезпечення суверенітету і неподільності України, про її впливовості та авторитет у світі”.

“Вважаю, що наш парламент, державні політичні та громадські сили і всі громадяни України повинні діяти консолідовано в справі вдосконалення Основного закону”, – висловив думку Порошенко.

“Повинні усвідомити: конституційна реформа є об’єктивною необхідністю, покликаної гарантувати подальший розвиток нашої країни, її повноцінну інтеграцію в європейське співтовариство, в коло успішних країн світу”, – додав президент України.

http://tsn.ua

Comments are closed.