У Виноградові – виставка подушок

[Total: 0    Average: 0/5]

Ця незвична експозиція днями з’явилася у Виноградівському районному історичному музеї.

Всього на виставці представлено 55 подушок. Майже всі – ручної роботи, виконані в різних техніках та стилях.

Це подушки 15-ох вишивальниць із Виноградова, Королева, Олешника, Новоселиці, Оноку та Сасова.

“Кожна представлена на виставку подушка є унікальною, – розповідає директор музею Людмила Тороцкезі. – Взяти хоча б роботу Меланії Балаж. Цю подушку майстриня виткала у 1980 році. А от 72-річна Ірина Говбан-Тудовші з Новоселиці передала для виставки дві постільні подушки, які вона вишила ще в молоді роки.”

Людина вигадала подушки дуже давно. Найбільш ранні їх зображення, що дійшли до нас – давньоєгипетські.

“Цікавість до подушок підштовхнула дизайнерів до експериментів, -ділиться своїми дослідженнями Людмила Василівна. – До звичних шнурів, тасьми, бахроми, ґудзиків, які використовувалися в обробці подушок століттями, сьогодні додали ще люверси, стрази, камінчики, мушлі, термодрук та навіть сухоцвіти.”

Треба зауважити, що навіть при такому розмаїтті видів декору традиційна вишивка не тільки не загубилася, а навпаки, стрімко повертається на лідируючі позиції в наші дні. Саме вишиті вручну вироби приносять у наш дім відчуття стійкості, традиційності, спокою.

У цьому мають змогу виноградівці та гості міста, відвідавши незвичну виставку у місцевому історичному музеї. Триватиме вона до 11 вересня.

Comments are closed.