Уряд продовжить підвищувати комунальні тарифи в Україні в рамках виконання Меморандуму з МВФ

[Total: 0    Average: 0/5]

Про це повідомив представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше в інтерв’ю журналу «Новое время».
“Україна та її влада пообіцяла, коли прийняла програму співпраці, що буде поступове підвищення. Це має допомогти всій системі досягти балансу так, щоб більше не було фіскальних втрат. І цього слід добитися до 2017 року. Тому тарифи продовжать рости і далі”, – сказав він.

“Україна лише почала процес, який вона відкладала протягом багатьох років. До останнього часу через різницю в тарифах для промисловості і населення накопичувалися величезні борги у державних компаній, країна споживала непристойно багато енергоресурсів і використовувала їх вкрай неефективно. Проблему потрібно було вирішувати. І процес пішов. Він іде складно, але головне, що ми йдемо від субсидування всіх, включаючи найбагатших, до адресної системи”, – роз’яснив представник Фонду.

При цьому він відзначив позитивні зміни в роботі НАК “Нафтогаз України”.

“Втрати держави через “Нафтогаз” зменшуються. А значить, з держбюджету буде знято величезний тягар, – зазначив Ваше і додав, – Ви ж знаєте, що раніше цілій низці компаній на законодавчому рівні дозволялося не платити “Нафтогазу”. Верховна рада ухвалила закони, які зобов’язали розраховуватися з компанією. Прийнятий парламентом закон про газовий ринок дозволить зробити його трохи конкурентнішим”.

Крім того, робота найбільшої енергокомпанії України стала помітно прозорішою, вважають в МВФ.

“Ми завжди наполягали, щоб “Нафтогаз” купував валюту на ринку, а не отримував її безпосередньо з “Нацбанку”, тим самим створюючи додаткове навантаження на НБУ. Протягом останніх кількох місяців він так і робив. Це підбадьорює. І показує, що змінюються підходи до управління фінансовими потоками. Є зрушення в області більш прозорої звітності, а також у питаннях дефіциту бюджету різних підрозділів компанії”, – заявив Ваше.

Нагадаємо, що у січні-липні цього року тарифи на житло, воду, електроенергію та газ зросли в Україні у 2,2 раза через підвищення вартості природного газу у 5,5 раза, гарячої води на 55%, електроенергії на 33,6%.

Уряд передбачає, що адресні субсидії на послуги ЖКГ оформлять близько 4,7 мільйона домогосподарств.

http://gazeta.ua

Comments are closed.