В УжНУ працюватиме навчально-дослідницька лабораторія української літератури та фольклору Закарпаття
На засіданні Вченої ради УжНУ надали достойникам почесного звання «Заслужений професор», затвердили план роботи Вченої ради на 2015–2016 навчальний рік та положення про присвоєння вчених звань.
Вже традиційно Вчена рада розпочалася із вручення грамот та подяк. З ювілеями привітали проректора Дмитра Сойму, декана історичного факультету Володимира Фенича, завідувача кафедри нової і новітньої історії та історіографії професора Івана Мандрика й завідувача кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін професора Олександра Лавера.
У день офіційного відкриття на філологічному факультеті музею-колекції видатного україніста Словаччини, почесного доктора УжНУ Олени Рудловчак під час Вченої ради подяками нагородили доньку дослідниці пані Марію Дуфкову, яка виконала заповіт матері й передала її спадщину на Батьківщину, а також науковців, які посприяли перевезенню архіву й створенню музею, – академіку Миколі Мушинці, проректору Закарпатського художнього інституту Наталії Ребрик, декану філфаку Галині Шумицькій, директору Наукової бібліотеки УжНУ Марії Медведь, завідувачу кафедри соціології і соціальної роботи, колишньому проректору Федору Шандору.
Пані Марія Дуфкова подякувала всім причетним за втілення заповіту матері й назвала цей день великим святом для їх родини. У Всеукраїнський день бібліотек гостя з Чехії побажала всім вивчати спадщину корифеїв науки, читати добрі книги, тоді й на світі житиметься краще.
Під час свого засідання Вчена рада одноголосно внесла зміни до структури університету – створено центр доуніверситетської підготовки ДВНЗ «УжНУ», а також навчально-дослідницьку лабораторію української літератури та фольклору Закарпаття на громадських засадах у складі кафедри української літератури.
Вчена рада надала рекомендацію до друку сімнадцяти видань, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники, фотоальбом до ювілею університету тощо.
Крім цього, одноголосно затверджено порядок розміщення тимчасово вільних коштів, отриманих за надання платних послуг, на депозитному рахунку державного банку. Таким чином, УжНУ робить крок до фінансової незалежності.
Під час засідання також розглянуто й обговорено проект умов вступу абітурієнтів у новому навчальному році.
Наступне засідання Вченої ради буде святковим і відбудеться 15 жовтня, о 12:00.
Іванка Когутич, Медіацентр УжНУ