Закарпатці можуть перевірити персональні дані на своїй виборчій дільниці

Дільничні виборчі комісії отримали попередні списки виборців, з якими можна ознайомитися за місцем свого голосування.
«До 14 жовтня кожен виборець має отримати іменне запрошення на місцеві вибори. Якщо до цієї дати воно так і не надійшло (чи містить неточності), то виборцям необхідно звернутися до 19 жовтня до відділу ведення Державного реєстру виборців або ж до дільничної виборчої комісії», – повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Олександр Марошан.

Посадовець додав, що виборці також мають право подати позовну заяву щодо уточнення списку виборців до місцевого суду. Судовий збір при цьому не стягується.

«Позовна заява може бути подана не пізніше як за два дні до дня голосування, а саме до 22 жовтня включно. Термін її розгляду – не більше двох днів. Якщо ж позовна заява надійшла за два дні до дня голосування – невідкладно. У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться», – підкреслив О.Марошан.

За його словами, нині до попередніх списків виборців включено 951 222 осіб. Разом із попередніми списками виборчкоми отримали також іменні запрошення.

Олександр Тивадарович запевнив в регулярності та оперативності оновлення даних Державного реєстру виборців на підставі офіційно поданих відомостей. Так, протягом 9 місяців цього року до Реєстру включено 111 41 закарпатців, внесено зміни до персональних даних 21 452 виборців, виключено – 11 666 осіб.

О. Марошан роз’яснив і питання забезпечення волевиявлення громадян, які не здатні дістатися до виборчої дільниці за станом здоров’я.

«В попередніх списках понад 11 тисяч виборців, які постійно нездатні самостійно пересуватися. Всі вони до 14 жовтня мають отримати іменні запрошення з відміткою про голосування за місцем перебування. Відповідні відомості кожного місяця нам надають органи охорони здоров’я, соціального захисту населення, сільські, селищні ради. Людям не потрібно подавати додаткові заяви до дільничної виборчої комісії», – каже Олександр Тивадарович.

Інші ж виборці, які за віком, станом здоров’я не зможуть самостійно прибути на дільницю для голосування, мають змогу до 20 години 23 жовтня подати до дільничної виборчої комісії поштою або через інших осіб власноручно написану заяву з проханням забезпечити голосування за місцем перебування (до заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я).

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, ті, хто визнаний законом недієздатним, або ж за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади і не мають права голосу на місцевих виборах.

Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації зауважив, що підготовка до волевиявлення на Закарпатті відбувається відповідно до визначених законодавством термінів та процедур. В області сформовано 807 виборчих дільниць, з них – 793звичайні та 14 – спеціальні. Інформація про дільниці розміщена на сайті Центральної виборчої комісії.

Прес-служба Закарпатської ОДА