Геннадій Москаль пропонує відкрити перехід на кордоні з Польщею

[Total: 0    Average: 0/5]

В рамках візиту на Закарпаття у середу, 28 жовтня, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський зустрівся з керівником краю Геннадієм Москалем.
Посол Євросоюзу завітав в наш край з нагоди відкриття інформаційного центру ЄС в Ужгородському Національному університеті. «Таких центрів всьому світі понад п’ятсот, мережа з двадцяти двох діє в Україні. Їх завдання – інформувати про Євросоюз та його політику. «Ми вважаємо це дуже важливим завданням, адже без інформації створюються міфи та стереотипи», – сказав Ян Томбінський.

– Закарпатці, здається, знають про Євросоюз усе. Тут люди живуть на кордоні з чотирма країнами членами ЄС, порівнюють життя з тими стандартами і прагнуть жити за європейськими нормами. На жаль, економічна ситуація в державі поки складна і не дозволяє нам розвиватися в цьому напрямку. Але, як показує історія, сусідні країни також пережили непрості часи на шляху до членства в ЄС, – зазначив Геннадій Москаль.

Під час зустрічі обговорили процес децентралізації та співпрацю Закарпаття з сусідніми країнами, в економічній та культурній сферах. Геннадій Москаль підняв питання про відкриття пішого та велосипедного переходу на кордоні Закарпаття та Польщі. На його думку це неабияк пожвавить туристичний потік з огляду на протяжність спільного «зеленого кордону».

Керівник краю також наголосив на доцільності проведення Днів добросусідства з польським Підкарпатським краєм, аби люди по обидва боки кордону мали можливість зустрічатися та спільно проводити культурні програми.

Прес-служба Закарпатської ОДА

Comments are closed.