У день Гідності та Свободи школярі зустрілись із громадськими діячами

До юних ужгородців поетично мовили про одвічні цінності нашого народу

19 листопада на зустріч державному святу в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва провели просвітницьку годину “Україна. Право на Гідність та Свободу”.

Бібліотекарі згуртували аудиторію старшокласників Ужгородської ЗОШ №2 та запросили відомих закарпатців, які поділилися власними думками про важливість відзначення Дня Гідності та Свободи – культурних і громадських діячів Івана Тегзу й Івана Хланту.

Його називають душею Революції Гідності в Ужгороді, адже в свої літа, а 3 грудня Іванові Тегзі сповниться поважних 75, він очолював колони мітингувальників, був незмінним прапороносцем і натхненником, котрий своєю енергією заряджав навіть молодь. Гість поділився зі школярами власними спогадами про події обох революцій та смутком за те, що не минуло і 10-ти років, як українцям знову довелося виборювати Гідність і Свободу, проте цього разу – ще більш радикально та занадто дорогою ціною – життями найвідданіших синів і доньок України. Дуже важливо, на думку Івана Тегзи, щоби з часом за героїчною та зворушливою назвою “Небесна сотня” не втратилась суть подій, аби люди не сприймали цю жертву як щось належне, забуваючи про жорстокість убивств, що досі залишається безкарною. “Ми відповідальні перед героями, перед усіма нашими захисниками та їхніми родинами і не маємо права змарнувати великий подвиг, відступивши від ідеалів Революції Гідності – прийдешнє свято є нагадуванням про це”.
В свою чергу, письменник і літературознавець Іван Хланта наголосив: Гідність та Свобода – одвічні прагнення українського народу, що їх оспівали в своїх творах видатні письменники. На доказ – процитував низку віршів українських класиків, доповнюючи їх слушними судженнями, а також прочитав власні поезії, натхненні Майданом. Твори такої тематики є і в доробку Івана Тегзи й автор теж зачитав їх для присутніх. До слова, видання обох поетів можна знайти в книгозбірні. Наостанок бібліотекарі представили тематичну підбірку періодики “Майдан – історія, що твориться”.

Управління культури Закарпатської ОДА

Comments are closed.