Мукачівський підприємець, постав перед судом за перешкоджання діяльності журналістів
Два роки обмеження волі отримав згідно з вироком Мукачівського міськрайонного суду житель смт.Чинадієво Мукачівського району. Цей молодий чоловік, місцевий підприємець, постав перед судом за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
У червні 2015 року сталася стрілянина в одному з барів у селищі Чинадієво Мукачівського району. Власник бару на грунті ревнощів вихопив пістолет і став стріляти у свого суперника. На щастя, потерпілий залишився живим.
За даним фактом міліція розпочала кримінальне провадження, а сама історія набула розголосу. 5 червня в Чинадієво прибула знімальна група центрального телеканалу НТН, аби зняти сюжет про нічну стрілянину в барі.
Журналіст Євген Соломін із телеоператором вели зйомки на вулиці, коли раптом зявився власник бару. Це і був згаданий нічний «стрілок»…
Молодику та його дружині не сподобалося, що журналісти ведуть зйомку. Чоловік став погрожувати фізичною розправою, а далі… пошкодив телекамеру. Не сподобалися йому і луганські (серії ВВ) номери на автомобілі Євгена Соломіна…
Справа в тому, що сам Євген родом із Луганська, був одним із керівників тамтешнього телебачення. Але після захоплення Луганська проросійськими сепаратистами цей патріот України змушений був покинути свою батьківщину. Київський канал НТН запропонував Жені стати власкором по Закарпаттю, так він і опинився на нашій землі.
Після інциденту в Чинадієво принциповий журналіст звернувся із заявою до правоохоронців. За даним фактом слідчий Мукачівського міськвідділу порушив кримінальну справу за ст.171 ч.1 Кримінального кодексу України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів). Санкція даної статті передбачає штраф, арешт на півроку, або обмеження волі на строк до 3 років.
Після завершення розслідування справу передали в суд. І от днями Мукачівський міськрайонний суд виніс вирок: за перешкоджання журналістам чинадієвець отримав 2 роки обмеження волі.
До слова, це перший вирок суду на Закарпатті щодо перешкоджання журналістам. А Ужгородський міськрайонний суд наразі розглядає аналогічну справу – щодо перешкоджання ужгородським підприємцем знімальній групі телеканалу «М-Студіо» під час висвітлення подій довкола відомого магазину «Корзо». Про рішення суду у цій справі ми повідомимо додатково.
«Я вдячний закарпатським правоохоронцям за оперативне й професійне розкриття цього злочину, – прокоментував журналіст Євген Соломін. – Міліція прибула на місце пригоди хвилин за 10, зловмисника затримали й доставили в райвідділ. Питання є до прокуратури, яка чомусь намагалась перекваліфікувати цей злочин на банальне хуліганство. Та й суд розглядав цю нескладну справу аж 7 місяців… Та головне, що врешті-решт є справедливе рішення суду, і зловмисник поніс покарання. Ми – журналісти й об’єктивно висвітлюємо те, що відбувається в суспільстві, в тому числі й негативні прояви суспільного життя. А мета в нас, як і в правоохоронців, одна – зробити життя громадян безпечним, захистити їх від несправедливості й криміналітету. При цьому журналісти нерідко ризикують власним здоровям і навіть життям. Тож хотілось би від самих громадян порозуміння й підтримки в нашій журналістській роботі».
Відділ комунікації ГУ НП України в Закарпатській області