На більшості водойм з п’ятниці буде заборонено рибалити
Із 1 квітня на більшості водоймищ України розпочинається широкомасштабна оперативно-профілактична операція «Нерест», під час якої забороняється вилов риби та інших водних живих ресурсів.
Керівники територіальних органів Державної екологічної інспекції України розроблять та погодять з органами Національної поліції України плани заходів з охорони водних живих ресурсів. Представники територіальних держекоінспекцій увійдуть до складу оперативних груп, створених спільно з органами Національної поліції України та територіальними органами рибоохорони на цей період із залученням громадськості та представників ЗМІ для боротьби з браконьєрством. Буде встановлено постійний контроль за використанням водних живих ресурсів, у тому числі, за проведенням контрольних, науково-дослідних та науково-промислових ловів та недопущенням проведення гідронамивних та будь-яких інших будівельних робіт на водоймах та у прибережних захисних смугах.
Через засоби масової інформації передбачається проінформувати населення про встановлення весняно-літньої заборони та обмеження на вилов риби, інших водних живих ресурсів та забезпечити висвітлення результатів проведеної роботи та про вжиті заходи.
За здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою тощо забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу: сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).
Джерело: Державна екологічна інспекція України