Що ховають ужгородці у сміттєвих контейнерах?
Сміття – проблема не нова. І хоч далеко не всі в нашому місті доносять власний непотріб до контейнерів, все одно в обласному центрі Закарпаття протягом останнього часу стало чистіше. Більшість вулиць прибирають, а сміття – централізовано вивозять. Однак все одно баки з побутовими відходами ваблять багатьох. Скажімо, безхатченків.
У кожному місті між ними є свої території впливу. Мають вони свої «зони» і в Ужгороді. До речі, чужих до себе бомжі пускають рідко. А в контейнерах вони шукають як одяг, так і харчі та метал. Зрозуміти їх, безумовно, можна, бо без грошей, без даху над головою і часто навіть без документів якось виживати їм потрібно.
До речі, в жовтні на набережній Незалежності місцеві мешканці влаштували для тих, хто має потребу в одежі справжнє свято, вставивши непотрібні наряди прямо на контейнери. Такий собі німецький шпермель по-ужгородськи викликав захват у багатьох краян.
Однак що ж найчастіше викидають ужгородці?
-У мене немає ні кота, ні собаки. Маю багато харчових відходів. Крім того, традиційний пластик і поліетилен. А ще – папери, оскільки працюю з документацією. Їх у мене теж чимало, – каже містянка Руслана Вітковська.
-Памперси. У мене двоє маленьких дітей, тож найбільше саме цього «добра». Крім того, звичайні як у кожному господарстві речі – упаковки з продуктів, квитанції, старі хатні предмети інтер’єру, – зізнається інша – Катерина Братюк.
-У мене багато усіляких дротиків, використаних деталей. Я – механік. Хтось би їх здавав, але невигідно палити бензин, – ділиться думками ужгородець Віктор Бондар.
Вирішили заглянути в контейнер біля однієї з багатоповерхівок і ми. Найбільше ми побачили листя. Крім того, в ньому можна було знайти чимало різного взуття, куртку, джинси, поламані іграшки, а також харчі. Справді, для безхатченків в урнах для сміття можна знайти багато потрібних речей.
Між іншим, згідно зі статистичними даними, щороку в Україні утворюється більше 10 мільйонів тонн сміття. І кожен з нас протягом 12 місяців продукує приблизно 350 кілограмів непотребу.
У той же час якщо у всьому світі навчилися зі сміття робити гроші, то в нас тільки починають переробляти вторинну сировину. Але, можливо, незабаром усе зміниться… Адже якщо брати до уваги не тільки Ужгород, але всю область, то маємо 130 облікованих сміттєзвалищ та полігонів твердих побутових відходів, загальною площею – 121,1 гектар, а це – більше, ніж острів Байкер та Гонконг. Отже, працювати на перспективу маємо над чим…
А ужгородські контейнери тим часом продовжують наповнюватися все новими й новими «ресурсами».