Як закарпатські активісти борються з чиновниками

Про це у прес-центрі газети «НЕДІЛЯ» розповів громадський активіст і правник, член Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України  Олександр ПЕРЕСОЛЯК.

Часто правоохоронні органи, які мають боротися зі злочинністю стають ланками того ж ланцюга. Можливо, вони й не винні… Як кажуть, риба гниє з голови. Але як цьому протидіяти?

– Потрібно боротися. І починати треба зі слідчих, які безпідставно закривають кримінальні справи. Треба  підвищити ціну їх бездіяльності. Якщо якесь керівництво не реагує, потрібно звертатися до вищого керівництва. Якщо треба, їхати в Київ на особисті прийоми. Таким чином, покарання за бездіяльність стає більш суворим. Треба інформаційно впливати на керівників і паралельно рухатися в юридичній площині.

Чи є на Закарпатті чесні політики? Кого б ви назвали?

– Є. І в Ужгородській міській раді, і в інших, але називати їхні імена не хотів би, щоб когось не образити. Насправді їх достатньо, хоча хотілося б більше і щоб вони займали керівні посади та змінювали ситуацію і в місті, і в області.

Як можете прокоментувати ситуацію коли, журналістам перекривають доступ до інформації? Як з цього можна вийти, коли чиновники перевищують повноваження?

– Ужгород – це прекрасний приклад того, де журналісти, активісти і громадськість відстоюють свої позиції. По-перше, у питанні інформаційного висвітлення, по-друге, позовами в суд щодо скасування певних пунктів регламенту, який перешкоджає журналістам займатися професійною діяльністю,  по-третє, нами ж ініціювалися кримінальні справи, коли чиновники перешкоджали журналістам. Тому, потрібно актувати порушення і «дотягувати» кримінальні справи до суду.  Маємо, до речі, в Закарпатті прецедент на всю Україну, коли за перешкоджання роботі журналіста посадову особу судом визнано винною у вчиненні злочину. Такий механізм працює і його потрібно використовувати.

zakarpatpost.net