Осінь близько: почому шкільна форма і набір всього необхідного для першокласника

Уже менше місяця залишився до моменту, коли в шкільних коридорах пролунає перший дзвоник – у батьків залишилося зовсім небагато часу на придбання екіпіровки для майбутніх учнів.

Сегодня” вирішила, у скільки обійдеться повний “боєкомплект” першокласника, і дізналася, як можна заощадити.

На кожен день

Сьогодні зібрати дитину до школи можна зовсім не виходячи з дому, купивши все онлайн. Цього року шкільний гардероб для хлопчика обійдеться трохи дорожче, ніж для дівчинки. За чоловічий варіант шкільної форми доведеться викласти в середньому 1930 грн. Так, найдешевша синтетична сорочка коштуватиме від 90 грн, а імпортна з натуральних тканин – приблизно 780 грн. В середньому оптимальної якості бавовняна сорочка обійдеться в 200 грн, краватка – 100 грн, а костюм (штани, піджак) – близько 700 грн. За 330 грн можна знайти цілком пристойні чорні джинси. Туфлі зі штучної шкіри можна взяти за 600 грн, шкіряні коштуватимуть вдвічівтричі дорожче.

Жіночий гардероб в середньому обійдеться в 1710 грн. Різницю з чоловічим в 200 грн пояснити легко – асортимент для дівчаток в кілька разів більше, за рахунок чого ціни нижчі. Так, блузку з мереживним коміром можна легко знайти за 250 грн, чорну плісировану спідницю – за 270 грн, “французький” піджак з синтетики – 350 грн, а чорні джинси – за 300 грн. Найдорожчою покупкою для школи традиційно стане взуття – зручні туфлі зі шкірозамінника для першокласників коштують від 500 грн. Ну і фінальний штрих краси – два білих банта на гумці – коштуватимуть по 20 грн за штуку.

Спорт і канцелярія

Не обійтися в першому класі і без спортивної форми. У цьому сегменті середні ціни і для хлопчиків, і для дівчаток практично однакові – спортивний костюм обійдеться в 400 грн, і ще стільки ж – кросівки.

Наступна стаття витрат до школи – це канцтовари. Цього року мережеві маркети пропонують простенькі 12-листові зошити по 1 грн за штуку або ж з різнобарвною обкладинкою за 4-7 грн. Ціни на щоденники коливаються від 10 до 70 грн залежно від твердості обкладинки, барвистості і верстки. Альбом для малювання коштує від 8 до 40 грн залежно від кількості листів і способу кріплення сторінок. За пенал з м’якої тканини доведеться заплатити 70 грн, а каркасний з гумками для шкільного приладдя можна купити за 150 грн. Ручки коштуватимуть близько 7 грн за штуку, ластик – 3-15 грн., а лінійка – 11-23 грн. А ось набір кольорових олівців обійдеться в 9-45 грн. За набір гуаші з 6 кольорів доведеться викласти 50 грн, з 12 кольорів – 140 грн. Дешевше коштуватиме акварель – 20 грн за набір з 10 кольорів. А ось щоб упакувати все це добро, не обійтися без рюкзака: найпростіший коштуватиме 350 грн, а ортопедичний з непромокаючої тканини – 1000 грн.

Як зекономити

Істотно урізати витрати можна, якщо звернути увагу на вживані речі. На сервісах онлайн-оголошень батьки продають одяг діточок, які виросли з нього. Наприклад, блузку для дівчинки тут можна придбати всього за 50 грн, а джинси для хлопчика – за 100 грн. Іноді на цьому ж порталі шкільне обмундирування і зовсім роздають безкоштовно – оплатити доведеться лише доставку (40-70 грн по країні).

Шкільний набір обійдеться дешевше, якщо купувати товар заздалегідь.

“Частину речей я купувала ще навесні на знижки. Бавовняні сорочки мені вдалося купити по 150 грн за штуку. Зараз же попит на них вище, і коштують вони вже по 300 грн”, – розповіла нам мама майбутнього першокласника Юлія Нікітіна.

Вона ж радить придивитися до речей з торішніх колекцій:

“На них зазвичай є знижки – я купила рюкзак за 270 грн, такі ж, але цього року, продають по 700-800”.

Крім того, багато батьків кооперуються і купують речі оптом прямо у виробника, щоб уникнути націнки магазину. Популярний і масовий пошив дитячих речей на замовлення.

У вишиванці на День знань: вибір і вартість

Уже який рік українці наряджають першокласників до Дня знань у вишиванки. Тренд обіцяє залишитися і цього року, адже попит на дитячий національний одяг, як і раніше, високий. Але залежно від якості матеріалу і складності вишивки ціни на вишиванки сильно різняться. Наприклад, найбюджетніша синтетична сорочка з машинною вишивкою обійдеться батькам приблизно в 150-290 грн. Інтернет-маркети пропонують і вишиванки з бавовни. Вони оцінюються трохи дорожче – 530-700 грн за одну сорочку.

А ось лляна сорочка з ручною вишивкою може коштувати серйозних грошей. В онлайн-магазинах за таку річ просять близько 2500-3000 грн. Втім, на місцевих ринках можна знайти і дешевше – народні умілиці продають дитячі вишиванки схожої якості і за 1,5-2 тисячі грн.

Водночас батьки цілком можуть заощадити на національному вбранні, вибравши для дитини звичайну футболку, прикрашену народними візерунками. Їх пропонують практично в кожному інтернет-магазині, а ціни на них досить демократичні і стартують усього від 50 грн.

zakarpatpost.net