З якого віку дітям доречно користуватися Інтернетом. Думка закарпатського психолога

Інтернет — це одне із головних джерел інформації сучасності. Повністю обмежити користування ним дитини неможливо, та й непотрібно.

Користуватися Всесвітньою павутиною малеча починає у дуже ранньому віці. Як захистити їх від негативного впливу мережі?

  1. Будьте уважними до того, з ким спілкується дитина у соціальній мережі.
  2. Пояснюйте важливість нерозголошення особистої інформації: домашньої адреси, номеру телефону, місця роботи батьків та їхньої зарплатні.
  3. Спілкуйтеся з приводу реальних зустрічей з інтернет-знайомими.
  4. Навчіть розрізняти потік негативної та позитивної інформації, розумно її сприймати.

Але для кожного віку існують свої особливі правила:

  • Як карають у інших країнах ґвалтівників і чому закарпатці стають педофілами?
  • 5–6 років. Так, останнім часом кількість дошкільнят поміж юзерів значно зросла. Бажано, щоб дитина такого віку користувалася мережею лише у присутності дорослого. Попіклуйтеся про те, щоб доступ до Інтернету знаходився у загальній кімнаті, і не поширювався на дитячу.
  • 7–8 років. У цьому віці діти можуть вже вільно обходити обмеження та знаходити потрібну їм інформацію. Батькам слід уважніше стежити за тим, які саме сайти переглядає дитина. У багатьох браузерах є функція «батьківського контролю», скористайтеся нею щоб обмежити доступ до матеріалів, що можуть зашкодити дитячому психологічному здоров’ю.
  • 9–12 років. Серед дітей цієї вікової категорії зазвичай дуже багато прихильників онлайн-ігор. Привчіть дитину до того, що не можна реєструватися та  завантажувати сторонні файли з мережі без вашого дозволу.
  • 13–16 років. Найважче контролювати використання Інтернету підлітками. Намагайтеся більше часу проводити разом і частіше розмовляти із дитиною про користування соціальними мережами, відвідування форумів та різних сайтів. Не нав’язуйте своєї думки та не вводить жорстких обмежень чи заборон.  Тільки через спокійну бесіду з уже дорослою дитиною ви зможете порозумітися і захистити її від шкідливого впливу віртуального світу.

І скільки б не виповнилося років вашій донечці чи синові, пояснюйте, що ви у жодному разі не стежите за нею та не обмежуєте її простір, ви просто про них турбуєтеся, а у разі небезпеки завжди готові прийти на допомогу.

 Ольга Чепур 

zakarpatpost.net