МЗС може вислати консула Угорщини через відео роздачі паспортів у Берегові

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін допустив видворення угорського консула у Береговому після появи у мережі відеозапису із роздачею угорських паспортів.

Про це він заявив журналістам у середу, повідомляє УНІАН.

Міністр зазначив, що МЗС відомо про постійні випадки прихованої видачі паспортів. Клімкін планує обговорити це питання під час зустрічі на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку з міністром закордонних справ Угорщини Петером Сійярто.

Дипломат додав, що МЗС зараз перевіряє автентичність відео роздачі паспортів в угорському консульстві в Береговому. “Звичайно, … маємо зробити це як серйозні люди, але виходимо з того, що воно є автентичним”, – наголосив Клімкін.

Міністр не виключив, що після перевірки відеозапису угорського консула можуть вислати з України.

“Я його (відео – Ред.) покажу Сійярто, скажу, що консулу немає чого робити (на Закарпатті – Ред.), хай видає угорські паспорти угорським громадянам краще у Будапешті”, – повідомив міністр і додав, що порядок денний зустрічі з главою МЗС Угорщини “буде досить напружений”.

Пізніше Клімкін опублікував відео, у якому запевнив, що на Закарпатті “буде більше України”.

“Насправді у нас є лише дві опції: одна – це справжня співпраця (з Угорщиною – УП), а інша – це дорога  внікуди. Я знаю, що ми маємо робити. Вибір, звичайно, за нашими угорськими колегами. Але одне ми будемо проводити дуже послідовно – там буде більше України, щороку більше України, саме там, і ми цього обов’язково досягнемо”, – наголосив міністр.

Нагадаємо, раніше ЗМІ оприлюднили відео, на якому українцям роздають паспорти Угорщини у консульстві Угорщини в Береговому з проханням не повідомляти про це владі.

“Присягаю, що вважаю Угорщину своєю батьківщиною. Буду вірним громадянином, захищатиму і служитиму Угорщині. Хай допоможе мені Бог”, – повторюють текст присяги нібито українці на тлі угорського прапора.

В СБУ заявили, що весь час публічно говорять про загрозливі тенденції з паспортами, але українське законодавство не передбачає кримінальної відповідальності за подвійне громадянство.

Європейська правда

zakarpatpost.net