Якими рослинами найпростіше засадити ділянку, аби вона мали вигляд максимально доглянутої. Поради закарпатського дизайнера

Зараз ландшафтний дизайн настільки став популярним, що закарпатці активно цікавляться, як найкраще облагородити територію. Бажаючих створити біля будинку маленький рай усе більше. І це природно. Кожен з нас прагне відчути поруч із собою частку живої природи і насолоджуватись красою.

Тож на численні прохання читачів у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» знову побувала ландшафтний дизайнер із Ужгорода Сніжана БОЙКАС.

Якими рослинами найпростіше засадити ділянку, аби вона мали вигляд максимально доглянутої і гарної і при цьому не треба було ціле літо їх прополювати, підкопувати, поливати.

У першу чергу хвоєю. Її можна стригти, вистригати по-різному. Квіти ж, які відцвіли, слід відрізати. Тобто, найпростіше робити газон і висаджувати хвойні рослини. Зараз дуже багато замовників просять щось таке, аби догляд був мінімальним, бо у людей немає часу доглядати за всією красою, садівника наймати не хочуть, а покосити траву та двічі на рік обстригти хвойники можуть. Квіти купують переважно в горщиках, їх розвішують і довкола – краса.

Краса рослин залежить від землі. Які роботи потрібно провести на ділянці, щоб насадження краще прижилися?

Коли ми висаджуємо рослини, справді звертаємо увагу на якість ґрунту. Є в нас, скажімо, такий район Червениця, де дуже погана земля. Там ми її замінюємо – знімаємо шар і завозимо інший, плодючого ґрунту, який змішуємо з торфом.

Також торф використовуємо для хвойних, квітучих рослин. Добрива можна використовувати тільки через 2-3 тижні після висадки, коли рослина укорениться. При самій же посадці можна додавати укорінювач.

У Львові є дуже гарні квіткові композиції, наприклад, квітковий годинник. В Ужгороді висаджено лише герб міста, який далекий від ідеалу. Чи важко таким видом мистецтва займатися і чи хтось замовляє квіткові композиції на клумбах.

Раніше таким займався зеленгосп. Тепер ландшафтні квіткові композиції більше практикується у великих містах. Для таких рослинних малюнків потрібні великі території, до того ж вони затратні, для них потрібно дуже багато різнокольорових квітів, які треба висаджувати щільно. Так, це  дуже красиво, але не всім по кишені. Крім того, вони однорічні.

Навіть коли робимо живу огорожу із хвойників, людям потрібно пояснювати, що рослини слід висаджувати близько одну до одної, щоб зразу бачити результат. Та в багатьох немає відповідних коштів і вони садять їх не щільно. Таким чином потрібно років 10 чекати, щоб рослини зрослися.

zakarpatpost.net