Мешканець сусідньої області сім разів обкрадав каплицю на Закарпатті

[Total: 0    Average: 0/5]

Приїжджав нібито набрати мінеральної води до санаторію 

Останнім часом крадіжки із церков почастішали. Злодіям байдуже, звідки красти. Беруть там, де є, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Нещодавно в центрі уваги грабіжника опинилася каплиця на території санаторію «Гірська Тиса» у селі Кваси Рахівського району.

До храму чоловік ходив регулярно, наче на роботу. Щоправда, зовсім не молитися. Там він знайшов стабільне і надійне джерело заробітку – забирав гроші з церковної скриньки.

Як пізніше з’ясували правоохоронці, промишляв у закарпатському селі 47-річний мешканець Івано-Франківщини не випадково.  Аби не потрапляти на гачок поліціянтів, об’єкт для заробітку він навмисне вибрав собі на території чужої області. На Рахівщині при цьому бував досить часто, адже кошти завжди швидко закінчувались, та й суми вдавалося прихопити звідти зовсім невеликі.

Отже, вперше до церкви з чорними намірами він навідався в середині вересня 2016 року. Через незачинені двері він спокійно зайшов до приміщення, зламав дві скриньки для пожертв, випорожнивши усе, що там було, а саме –  240 гривень.

Уже через місяць повернувся на місце злочину, аби знову забрати всі кошти, які залишили там вірники. Того разу так само безперешкодно проник до дерев’яної каплички і знайшов 350 гривень. Після цього без жодних докорів совісті повернувся додому, аби витратити гроші.

Утретє у Кваси грабіжник завітав уже в лютому 2017 року. Після досить тривалої перерви він уже добре знав що де знаходиться, коли капличку відчинено, як відчиняти скриньки. Але все одно сума, яку йому вдалося поцупити, була незначною – 450 гривень.

Утім чоловік тішився, що краще мало, ніж зовсім нічого. Тому наступний візит до «улюбленої» церкви  здійснив у квітні минулого року. Цього разу йому вдалося прихопити звідти трохи більше – 550 гривень.

А от у вересні забрав усього 330 гривень. Таким чином, максимальна сума, яку чоловікові вдалося вкрасти, не перевищувала 600 гривень. Утім за сім відвідувань каплиці він вкрав 2400 гривень.

Але немає нічого таємного, не стало явним. Рано чи пізно такі походи до храму мали закінчитися. Тож під час чергового пограбування злодія побачив та затримав охоронець. Він же одразу викликав поліцію.

«Під час розслідування справи слідчі встановили, що чоловік не вперше обкрадав ту капличку. Доведено його причетність до семи таких епізодів, – повідомили правоохоронці. – Він нібито приїздив до санаторію по мінеральну воду, після цього заходив до каплички і за допомогою викрутки відкривав скриньку та викрадав звідти гроші».

Церковний злодій свою вину не заперечував, у всьому зізнався, навіть розкаявся. Розповів, що крав із каплиці кошти протягом двох років – із березня 2016 до березня 2018 року.

Враховуючи, що прикарпатець мав інвалідність  третьої групи, ніколи раніше до відповідальності не притягався, сам допомагав розкриттю злочинів під час слідства, а священик, храм якого він систематично обкрадав, до нього серйозних претензій не мав, навіть не подав цивільний позов, суд обрав для грабіжника м’яке покарання, засудивши до одного року іспитового строку і давши йому чудовий шанс змінити життя на краще та зрозуміти, що чужим добром не розбагатієш.

Анна ЗУСКА, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Comments are closed.