Поки українці скаржаться на гостру нестачу залізничних квитків, в “Укрзалізниці” розробляють систему, яка покликана частково вирішити цю проблему.

Про це розповів начальник департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення УЗ Олександр Красноштан, пише  “Дело“.

Суть нової системи в тому, що клієнт зможе зареєструватися в waiting list (список очікування) і вибрати поїзд, на який квитки вже розкуплені або заброньовані. Якщо в продажу з’явиться вільний квиток, пасажиру в цій системі прийде повідомлення. При цьому користувачі waiting list отримають першочергове право придбання дефіцитного квитка.

“Ми розробляємо систему waiting list. Пасажир зможе зареєструватися і вибрати один або кілька поїздів, які йому підходять і на які немає квитків. І тоді, коли з’явиться вільний квиток (хтось передумав їхати і здав свій квиток), то він не потрапить до загальної систему продажу, а спочатку проходить через “решето” waiting list. Якщо квиток “не знайшов” свого покупця в waiting list, тоді він піде в загальний продаж”, – повідомив Красноштан.

На уточнююче запитання, коли буде введена така система, він зазначив, що поки про терміни сказати складно. Красноштан впевнений, що така система остаточно закриє питання з перекупниками.

“Дуже багато говорять, що квитки купують перекупники. Я завжди прошу, щоб мені принесли квиток, куплений через перекупника. Тоді я зможу подивитися, яку схему він використовує і чи є причетність співробітників “Укрзалізниці” до перекуповування квитків. Поки був тільки один випадок, коли мені принесли куплений у перекупника квиток. Звичано, покупцеві була відшкодована сума квитка”, – зазначив начальник департаменту пасажирських перевезень далекого сполучення УЗ.

Красноштан повідомив, що залізничне відомство провело розслідування з цього приводу.

“Ми повністю розслідували цей інцидент. Перекупник сидів в інтернет-кафе і просто клацав систему “букінг УЗ”. Це був зданий квиток, і перекупник його “спіймав”. Це вся технологія”, – заявив Красноштан.

zakarpatpost.net