Закарпатська селфоманія: невже професійні знімки більше не в моді? Думка фотографа

Зараз, маючи в руках телефон, мимоволі на фотографа перетворюється майже кожен. Ми фотографуємо все, що бачимо: інших, себе, тварин, природу, архітектуру… однак ці знімки якісними назвати важко, пише газета «Неділя Закарпатські новини».

Але є люди, для яких фотографія стала не просто роботою, а життям, хто за допомогою фотокамери закарбовує у вічності унікальні кадри, перетворюючи їх на твори мистецтва. Одним з таких є ужгородський фотограф, кулінар та блогер Едгар Петі.

Тож у прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини»  ми спілкувалися з ним і про світлини, і про селфоманію, і про  багато що  іншого.

Зараз кожен, хто має телефон, фотографує і ділиться знімками. Чи не здається вам, що робота професійних фотографів трохи знецінилась? Не через те, що конкуренція велика, а через те, що Інтернет просто заповнений нехай і неякісними, але фотографіями…  і користувачі часто їх лайкають і навіть під потворними пишуть, що то краса…

Справді, зараз багато хто фотографує, або навіть так: вважає, що фотографує. Це частина сучасного життя. Коли спілкуюся з клієнтами і питаю, скільки в них у фототеці фотографій, ніхто не знає… їх може бути кілька тисяч. Такого цифрового шуму, як зараз, ще не було ніколи.  Люди звикли дивитися на фотографії через екран телефону, який сам по собі трохи їх прикрашає. А коли треба щось показати, часто немає що. Тоді звертаються до послуг професійних фотографів. Цей період пройде, бо фотографія, як мистецтво буде існувати довго. Вона може трансформуватися, але не вмре ніколи.

Багато закарпатців страждають на селфоманію – фотографують себе в таких місцях, що навіть не вкладається в голову – у туалетах кафе та ресторанів, у церквах. Як ставитесь до цього? Чи це нормально?

Це – капець! Чого лише не роблять зараз для фотозвіту. В гарному місці і з хорошим світлом – то ще нормально, а от туалет… Я маю два пояснення щодо цього. Перше – не знають як увімкнути на телефоні передню камеру і шукають дзеркало. Друге – щоб усі бачили, який у людини телефон. Добре ще коли «фотограф» вибере такий кут, аби не було видно унітаз, чи коли хтось щось підправляє… але ж бувають  і такі фото. Погано, що люди не звертають увагу на те, що знаходиться позаду кадру, навіть якщо їм показати, бачать це не відразу. Однак селфоманія – не наше ноу-хау, вона до нас прийшла із-за кордону і, напевно, ще дуже довго не зникне.

zakarpatpost.net