Як закарпатський священик приборкував отруйних змій на острові Кефалонія

[Total: 0    Average: 0/5]

Змії та парафіяни

Справжнє диво можна спостерігати на території грецького острова Кефалонія, де мешкають невивчені наукою теплокровні змії, які щорічно збираються на свято Успіння на місці колишнього монастиря. Свідком цього явища став і греко-католицький священик Аркадій Зейкан. На своїй сторінці у Фейсбуці разом зі світлинами він виклав і свої враження від побаченого, пише надзвичайно популярна на Закарпатті газета «ПОРАДИ».

«Щороку на свято Успіння на грецькому острові Кефалонія в один з храмів сповзають отруйні змії і прямують до ікони, що знаходиться в центрі. При цьому вони нікого не чіпають, не кусають, навіть коли люди беруть їх у руки. З ними навіть діти граються. І триває це доти, поки не закінчиться служба. Після служби змії покидають храм. Місцеві попереджають: коли змія виповзла з храму, її в руки брати вже не можна – це вже не ті змії, вони можуть вжалити.

Показав я відео про цю подію своїм парафіянам. І одна з них мудро помітила, ці змії – це ми, парафіяни. Поки знаходимося в храмі, всі такі добрі, хоч до болячки прикладай. А як тільки повертаємося додому, відразу стаємо такими зміями, що краще не підходити.

От мені цікаво: це ми поводимося, як змії, або змії (і взагалі всі тварини) поводяться так, як поводимося ми по відношенню один до одного? Останній варіант дуже багато б пояснював…», – йдеться у дописі.

Довідка «ПОРАД». Феномен «святих змій» вже декілька століть спостерігається в двох селах Кефалонії (Маркопуло й Аргініа) в період між 5 і 15 серпня – під час проведення святкових заходів, присвячених Діві Марії.

За місцевим міфом, монастир у Маркопуло був атакований піратами в 1705 році. Місцеві монахині стали у відчаї молитися Діві Марії з проханням у неї захисту. І свята допомогла – монахині перетворилися на змій і уникли полону. За іншою версією міфу, Діва Марія сама послала в храм змій, щоб вбити загарбників.

На своїх головах сірі змійки мають малюнок у вигляді невеликого хреста. Форма їхнього язика також хрестовидна, а шкіра бархатиста на дотик. Довжина плазунів не перевищує 1 метра.

Змії Діви Марії вважаються чудотворними і безпечними, тому віряни торкаються до них без побоювання.

У минулому році Елладська Церква збиралася запросити серпентолога вивчити «чудо теплокровних змій» у Греції. Спеціаліст у галузі вивчення змій на запрошення церкви вирушить на грецький острів Кефалонія, щоб виміряти температуру змій, що там мешкають, які, за свідченням очевидців, у свято Успіння збираються на місці колишнього монастиря і є теплокровними, розповів в інтерв’ю глава Об’єднання православних вчених, настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці протоієрей Геннадій Заридзе.

«З біологічної точки зору, не буває теплокровних змій. Тому ми хочемо запросити на Кефалонію авторитетного серпентолога, щоб він описав цих змій і виміряв їх температуру», – сказав священик, який багато років займається вивченням церковних чудес природничо-науковими методами.

За словами Заридзе, на острові Кефалонія в день Успіння Пресвятої Богородиці отруйні змії сповзають в одне місце, на якому колись був жіночий монастир, але нікого не кусають.

Також, за його словами, температура святих мощей Спиридона Триміфунтського, який помер в IV столітті, становить 36,6 градусів Цельсія, що неможливо пояснити в рамках існуючих природничо-наукових теорій.

«Через осмислення таких фактів учений – якщо він послідовний і чесний – приходить до віри, як апостол Фома, який вклав пальці в рани воскреслого Спасителя. У нашому раціональному віці все більш вагомий статус набувають слова «наука довела», в пресі все частіше вживають словосполучення «вчені довели». Тобто сучасні люди, подібно до апостола Фоми, вимагають доказів того чи іншого феномену. В диво легше повірити, якщо воно підтверджується наукою», – упевнений глава Об’єднання православних вчених.

Газета «Поради», ексклюзивно для zakarpatpost.net

Коментування вимкнено