Болюча тема. Коли на Закарпатті з’являться по-справжньому гарні фонтани

На Закарпатті не вистачає гарних фонтанів. Фонтани, звісно, є, але тільки один, на площі Народній, цікавий і з родзинкою. Є ще гарний у Виноградові, але дуже маленький, хоча невеликому місту він дійсно пасує.

А от у Хусті три нові фонтани, відкриті кілька тому, нагадують радянські мавзолеї. Їх зроблено з гранітних плит, наче надгробки.

У Мукачеві також застарілі і негарні штучні водограї, як і в Ужгороді.

У обласному центрі Закарпаття старий фонтан із русалкою давно варто осучаснити, до нього можна б додати яскравих деталей, аби зробити його адаптованим до сьогодення. Зовнішньо він дуже застарілий.

А от на Поштовій взагалі фонтан нагадує басейн. Саме тут проситься найкращий у місті фонтан, адже поруч, набережною, завжди гуляють туристи, та й у період цвітіння сакур, які ростуть неподалік, на площі завжди людно.

Загалом у плані штучних водограїв столиці Закарпаття варто перейняти досвід інших обласних центрів, а краще – Києва.

Де-де, а там можна побачити фонтани на всякий смак. Чого варті лише водні шедеври в торговому центрі Ocean Plaza.

Там знаходиться найбільший у Східній Європі публічний акваріум, у якому плавають величезні риби, серед яких скати, мурени, морські зірки та інші мешканці підводного світу. Сам дизайн акваріуму просто вражаючий і нагадує природні умови, тільки більш довершені і гарні.

Крім того, там же можна побачити дивовижний фонтан. Струмені води витворяють такі фокуси, від яких перехоплює подих, вони зливаються, сплітаються між собою, один потрапляє в інший, наче лазерна наводка. А ще й фонтан цікаво підсвічено і біля нього хочеться сфотографуватися, ним хочеться милуватися, його красою хочеться насолоджуватися.

Якщо такий шедевр може собі дозволити один торговий заклад, то чому б не дозволило собі ціле місто. Якщо ми хочемо привабити туристів, то мусимо створювати для них такі умови, аби вони захотіли до нас приїхати, дивувати їх унікальними об’єктами, яких немає у них.

Володимир ЗАКАРПАТСЬКИЙ, газета «Неділя Закарпатські новини», ексклюзивно для zakarpatpost.net