Наша пісня гарна нова. В Ужгороді, як у і Львові, Супрун говорила про вакцинацію… і додала, що вакцин у області більш, ніж достатньо

За попередніми планами, у квітні на Закарпатті планується кампанія з вакцинації проти кору. Про це сьогодні на зустрічі в Ужгородській міській раді та на брифінгу для журналістів повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Про це повідомив відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради.

Напередодні посадовець оголосила про першу таку кампанію – у Львівській області, де теж, як і на Закарпатті, один із найнижчих в Україні рівнів вакцинації проти кору та багато захворілих минулого року на цю хворобу. Після Львівщини таку ж роботу проведуть в Івано-Франківській області.
У рамках кампанії буде проведена роз’яснювальна робота з батьками, діятимуть виїзні мобільні бригади медиків.
Загалом вакцинацію Уляна Супрун назвала одним із пріоритетів у роботі міністерства і напрямком національної безпеки. Забезпечення препаратами для імунізації зараз складає 125%, у тому числі на Закарпатті є достатньо вакцин і для планових щеплень, і для позапланових.
За словами Супрун, наявні вакцини – якісні бельгійські та американські препарати. Доказова медицина свідчить: вакцинація не є небезпечною. Скажімо, торік вакцинували 950 тисяч українців і ніхто не помер від щеплень. Тоді як на кір захворіли 54 тисячі громадян і 22 від цієї недуги померли. Неприпустимо, – вважає посадовець, – щоб таке було у 21 столітті. За офіційними даними, близько 380 тисяч дітей не пройшли вакцинацію. Тому, скажімо, на кір Україна має найбільшу кількість захворювань у Європі, уже є побоювання європейських сусідів і лунають пропозиції про відміну безвізу.
«Я прошу всіх батьків вакцинувати дітей, навіть якщо колись вам дали липові довідки про те, що ваша дитина отримала щеплення, підіть до лікарів і зробіть його».
В.о. міністра також сказала, що планується вакцинація для військових, освітян та медичних працівників.

Comments are closed.