100 доларів за акаунт: кіберексперт розповів, як крадуть дані закарпатців
Особисті дані українців у соцмережах стають легкою здобиччю кіберзлочинців. Інформація про вподобання користувачів необхідна рекламному ринку і коштує досить дорого.
Про загрози для інтернет-користувачів розповів в ефірі ObozTV експерт з питань кібербезпеки Сергій Прокопенко.
“За останніми дослідженнями, в США користувач Facebook коштує мінімум 1 тис. доларів, щоб отримати доступ до його інформації. Це фактично ваш рекламний профіль – що ви переглядаєте в Інтернеті, що ви бажаєте купити чи тільки запланували. Facebook про це все знає, тому що віджети Facebook майже на кожному сайті. Він у фоновому режимі збирає ваші дані. Якщо ви зайшли на сторінку, присвячену продажу автомобілів, то звичайно в цій інформації виробники і продавці авто будуть дуже зацікавлені. Вони можуть пропонувати якусь рекламу, яка буде саме для вас. Таким чином це монетизується”, – пояснив Прокопенко.
За його словами, дані українських користувачів оцінюють дешевше, ніж американських, “але зараз будь-які акаунти від 100 доларів”.
“Зараз законодавство вимагає від провайдерів, соцмереж, поштових сервісів “право на забуття”. Ви можете вимагати, щоб всю інформацію про вас видалили і нібито це відбувається. Якщо ви потім спробуєте знайти цю інформацію, то онлайн її не буде. Але фактично Google вже підтвердив, що він не видаляє, а приховує дані. Ця інформація залишається на їх серверах, і зі зміною внутрішніх політик і змінами до законодавства ця інформація знову може з’явитися. Таким чином, все, що ви віддали в інтернет, там залишиться назавжди”, – підкреслив кіберексперт.
“Треба регулярно міняти паролі, тому що ви не знаєте, в який момент часу сервіс, на який ви підписалися, буде зламаний і ця інформація стане доступною для всіх. Також якщо сервіс, на якому ви зареєструвалися, дозволяє включити двухфакторну аутентифікацію, щоб приходили смс на телефон або інше підтвердження, це також треба зробити. І з точки зору захисту своєї приватності поменше викладати особистої інформації”, – додав Прокопенко.