Погода у Закарпатті на сьогодні, 17 квітня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодно і хмарно.

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +5 удень – +15 градусів.

Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Уночі, можливо, пройде дрібний дощ. Увесь день, починаючи з ранку, мине без опадів.

У Хусті – +2 уночі і  +15 удень. Ранок буде похмурим, та хмари займатимуть своє місце під сонцем до самого вечора. Без опадів.

У Воловці – +1 уночі і  +8 удень. Протягом усього дня у Воловці буде триматися хмарна погода. З ранку і до пізнього вечора йтиме дрібний дощ.

У Сваляві – +2 уночі і +10 удень. У Сваляві протягом усього дня погода буде похмурою. Уночі піде дрібний дощ, який ще до ранку закінчиться. Більше опадів не передбачається.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +3, денна – +14.

У Тячеві сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Уночі піде дрібний дощ, який ще до ранку закінчиться. Більше опадів не передбачається.

У Перечині – нічна температура становитиме – +5, денна – +15.

У Перечині сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Уночі можливий дрібний дощ. Вранці він стихне, та більше цього дня опади не розпочнуться.

У Великому Березному – вночі – +3, удень – +11.

У Великому Березному протягом усього дня погода буде похмурою. Уночі, можливо, пройде дрібний дощ. Увесь день, починаючи з ранку, мине без опадів.

У Берегові та Виноградові – вночі – +3, удень – +15.

Хмарна погода буде триматися до самого вечора. Уночі піде дрібний дощ, який ще до ранку закінчиться. Більше опадів не передбачається.

У Міжгір’ї – уночі  =1, вдень – +8. У Міжгір’ї протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Дрібний дощ, який вранці прийде на зміну нічному дрібному снігу, йтиме практично весь день, проте ближче до вечора повинен закінчитися.

У Рахові – уночі  0, вдень – +6. Весь день у Рахові буде хмарним. З самого ранку йтиме дощ. Удень він може послабшати, але не заспокоїться до самого вечора.

17 квітня відзначається день пам’яті преподобного Йосипа, піснописця і творця канонів. На Йосипа починає звучати голосок цвіркуна і вперше подає голос журавель. У давнину виходили у цей день з будинків, звертались до журавлів як до борців зі злом і захисників від нечистої сили. Наші пращури примітили, якщо вдень 17 квітня спекотно, а вночі прохолодно – до хорошої погоди.

Народні прикмети на 17 квітня

  1. Якщо схід золотисто-рожевий, то погода найближчим часом буде дуже хорошою
  2. Заспівав цвіркун 17 квітня – пора їхати в поле і починати роботи
  3. Береза розпустилася раніше вільхи – прикмета, яка свідчить про те, що літо буде посушливим, і навпаки
  4. Вільха вся усипана суржиком – чекай багатого врожаю вівса. Якщо на ній багато шишок, то ячмінь вродить
  5. Дощ пішов – значить, вся весна буде похмурої, з великою кількістю опадів
  6. Вітер 17 квітня дме з північного боку – чекай дощів. Якщо ж вітер дме з Півдня, то добре ярові рости будуть
  7. Багато березового соку – прикмета, що сповіщає про те, що влітку буде багато дощів
  8. Коні голови закидають – буде дощ. Якщо вони голосно хропуть – це віщує нещастя.

zakarpatpost.net