Погода у Закарпатті на сьогодні, 5 травня. Народні передбачення, повір’я

Сьогодні на Закарпатті буде прохолодно, дощитиме .

В Ужгороді та Мукачеві вночі буде +10, удень – +13.

З ранку до самого вечора небо буде вкрите хмарами. Дощ йтиме весь час. У другій половині дня він посилиться і не заспокоїться до самого вечора.

У Хусті – +10 уночі і  +16 удень. Протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Вранішній сильний дощ у другій половині дня повинен послабшати, проте до вечора може знову набрати силу.

У Воловці – +5 уночі і  +10 удень. Весь день у Воловці буде хмарним. Дощ йтиме весь час. У другій половині дня він посилиться і не заспокоїться до самого вечора.

У Сваляві – +7 уночі і  +12 удень. У Сваляві протягом усього дня погода буде похмурою. Вранішній дощ удень посилиться і продовжуватиме йти до самого вечора.

У Тячеві – нічна температура становитиме – +11, денна – +16.

У Тячеві протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Сильний дощ, який йтиме майже весь день, до вечора поступово послабшає.

У Перечині – нічна температура становитиме – +10, денна – +13.

У Перечині хмарна погода буде триматися до самого вечора. Протягом усього дня очікується дощ, який після обіду може посилитися.

У Великому Березному – вночі – +6, удень – +11.

У Великому Березному сонце в цей день буде рідко з’являтися з-за хмар. Вранішній дощ удень посилиться і продовжуватиме йти до самого вечора.

У Берегові та Виноградові – вночі – +10, удень – +13.

З ранку до самого вечора небо буде вкрите хмарами. З ранку і до пізнього вечора йтиме сильний дощ.

У Міжгір’ї – уночі  +7, вдень – +13. Протягом усього дня у Міжгір’ї буде триматися хмарна погода. Увесь день йтиме дощ, який до вечора може посилитися.

У Рахові – уночі +5, вдень – +14. Хмарна погода протримається у Рахові увесь день. Вранці розпочнеться дощ, який в середині дня повинен припинитися. Ввечері він піде знову.

 У цей день вшановується пам’ять апостолів Нафанаїла, Луки, Климента. У минулі часи помітили, що якщо 5 травня вночі станеться заморозок, то ще 40 днів вранці буде достатньо холодно. Напередодні дня Юрія (6 травня) святкували свято “Ляля”. Найкрасивіша дівчина (Ляля) повинна була кидати подругам вінки. Хто спіймає, ховає подарунок до наступної весни. З цього дня починали висаджувати картоплю.

Народні прикмети на 5 травня

  1. Місяць у ніч на 5 травня рано сходить на небі – будуть ранні морози, а сіяти, за прикметами, краще всього ранню цибулю-сіянку
  2. При Місяці, що спадає 5 травня з посівами краще почекати
  3. Не варто йти в ліс одному у цей день, оскільки нечиста сила 5 травня диявольські хороводи водить і може за собою повести.
  4. Якщо зозуля 5 травня кує голосно і довго – погода найближчими днями буде хорошою
  5. Гроза в цей день – буде багатий урожай
  6. Вранці встановилася ясна погода – прикмета до того, що можна проводити посівні роботи

zakarpatpost.net