Як закарпатці відзначають всесвітній день авокадо
На Закарпатті ці екзотичні смачні плоди продається і в супермаркетах, і на ринках.
Дехто навіть вдома вирощує диво-фрукт. На відміну від більшості екзотів,«алігаторова груша, як ще його називають, більше нагадує овоч.
Батьківщиною авокадо є Америка, хоча до нас він здебільшого потрапляє з Ізраїлю.
Вікіпедія описує смак екзота як недостиглу грушу або гарбуз. Стигла м’якоть плоду має досить ніжну консистенцію, яку навіть можна порівняти з вершковим маслом.
Унікальний склад авокадо сприяє тому, що він благотворно впливає на здоров’я організму, покращує серцево-судинну систему, підтримує пружність шкіри, замінює тваринні білки і жири. Плід може вилікувати виразку, гастрит, анемію, жовчні захворювання, підсилює обмін речовин, запобігає появі пухлин і ракових клітин, тонізує нервову систему, покращує настрій. Можливо, саме тому авокадо стає все більш популярним у нашому краї. А це спонукає закарпатців до вирощування екзотичного фрукта.
Нещодавно археологи знайшли печерні малюнки, на яких зображено авокадо. Їм приблизно 12 тисяч років. За ними можна стверджувати, що фрукт подобався ще ацтекам і майя.
Цікаво, що авокадо занесено до книги рекордів Гіннеса за те, що він є самим поживним фруктом у світі. Запис було зроблено 25.09.1998 року.
Для закарпатців авокадо також стало рідним. Багато господинь готують із цих плодів смачні страви. Більше тгоого, зараз у нас можна придбати різні сорти алігаторової груші, навіть чорні.