Люди з донорськими органами здійснили масове сходження на Говерлу

25 українців із пересадженими органами підкорили Говерлу та вперше встановили національний рекорд «Наймасовішого сходження на найвищу точку України людьми, які живуть із донорськими органами», пише platfor.ma

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Група із 90 учасників 4 години підіймалася на висоту 2061 м. Серед учасників сходження були не лише колишні пацієнти, які пережили трансплантацію серця, печінки чи нирки.

До ініціативи громадської організації iDonor також долучились рідні колишніх пацієнтів, деякі з яких стали донорами заради порятунку близьких, лікарі-трансплантологи, представники МОЗ України та комітету ВР з питань здоров’я нації, активісти та журналісти. Сходження відбулося 28 вересня.

Колишні пацієнти, організатор Ірина Заславець, замміністра МОЗ Михайло Загрійчук

«Цим сходженням ми хотіли продемонструвати суспільству, що трансплантація – це шанс на друге життя. І люди із донорськими органами є повноцінними членами суспільства, як усі інші», – розповідає організатор ініціативи та голова ГО «Всеукраїнська платформа донорства «iDonor» Ірина Заславець.

zakarpatpost.net