Вчені перерахували ряд професій, які є найбільш небезпечними для вагітних – саме цей рід діяльності може призвести до викидня.

  • Живі історії, більше ексклюзивних новин читай тільки у газеті «Неділя Закарпатські новини». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс: 09653

Існує ряд професій, при яких для жінок і чоловіків значно підвищується ризик безпліддя. До списку таких фахівці внесли професії стюардес, працівників хімчисток, стоматологів, рентгенологів, інформує Ukr.Media.

Стюардеси. У жінок, що працюють стюардесами, викидні трапляються у два рази частіше, у порівнянні з іншими жінками. Таку схильність пов’язують з тим, що організм стюардес часто піддається гравітаційним перевантаженням і зміні тиску.

Лікарі-рентгенологи. Люди цієї професії стикаються з впливом рентгенівського випромінювання, яке здатне пригнічувати функцію яєчників. Наслідки такого випромінювання можуть виражатися в симптомах безпліддя як у жінок, так і у чоловіків.

Стоматологи. Лікарі-стоматологи піддаються впливу парів ртуті та оксиду азоту. У жінок це може вкрай негативно позначитися на здатності до зачаття.

Працівники хімчисток. Їх професія також передбачає контакт з хімічними речовинами, вдихання випарів, що знижують шанси на вдалу спробу завагітніти і здатність виносити дитину.

Працівники салонів краси. У багатьох салонах формується потенційно небезпечна атмосфера, адже протягом всього дня там в повітря потрапляє безліч хімічних речовин з різноманітних засобів, що використовуються спеціалістами для волосся, шкіри та нігтів. Так, наприклад, ризикують підірвати здоров’я майстри з манікюру, перукарі — їм доводиться вдихати випари, які можуть негативно впливати на фертильність.

Укладальниці-пакувальниці, такелажниці, формувальниці. Ці професії пов’язані з важкою фізичною працею, при якій для жінок неминуче підвищується ризик викидня.

zakarpatpost.net