Як виникло справжнє закарпатське село в Києві

[Total: 1    Average: 5/5]

Наш агент під Києвом відчув справжній закарпатський дух та поблукав чотирма районами області

Обкладинка свіжого номера газети «Неділя Закарпатські новини».

Де в Києві можна побачити закарпатські старовинні хатинки, яким по 200 років? А де можна побувати на службі у церкві-мандрівниці, якій майже 250 років? Де можна відчути дух наших предків і навіть прийняти участь у народних гуляннях та скуштувати у столиці закарпатський бограч? – пише газета «ЯСНО».

  • Газета «НЕДІЛЯ» із грудня змінює назву на «ЯСНО»

Агент газети «ЯСНО» знайшов це місце і проведе для вас неймовірно цікаву екскурсію у Національний музей архітектури і побуту України у селі Пирогів біля Києва.

Там наша область надзвичайно широко представлена. Можливо, навіть ширше, ніж вдома.

Експозиція «Карпати» у 6 разів більша за скансен в Ужгороді

Осіння погода навіває якісь теплі приємні відчуття. Сонячна днина дозволяє насолодитись спогляданням музею. Він знаходиться далеко від центру столиці, їхати довго, але варто, бо неймовірні враження гарантовані. Скансен у селі Пирогів – найбільший музей просто неба в Україні. Займає він площу 150 гектарів. Це цілих три Боздоських парки в Ужгороді! Закарпатсь­кий музей народної архітектури та побуту займає площу всього 5,5 гектара.

Цікаво, що в селі Пирогів все поділено на секції. Там представлені головні етнографічні зони України (їх шість): Полісся, Наддніпрянщина, Слобожанщина, Поділля, Таврія і Карпати. Нас, звісно, найбільше цікавив наш край, тож ми попрямували до карпатських дерев’яних перлин архітектури. Загалом, аби  обійти територію музею, потрібно кілька годин. Там дуже багато справді перлин мистецтва. Тобто одночасно можна побувати в усій Україні, щоправда, не сучасній, а старовинній. Але велич місця від цього ще більша.

Повний текст читай тільки в газеті «Неділя Закарпатські новини». У продажу з 15 листопада.

Газета «НЕДІЛЯ» із грудня змінює назву на «ЯСНО»

*****

zakarpatpost.net

Comments are closed.