Як виникло справжнє закарпатське село в Києві
Наш агент під Києвом відчув справжній закарпатський дух та поблукав чотирма районами області
Де в Києві можна побачити закарпатські старовинні хатинки, яким по 200 років? А де можна побувати на службі у церкві-мандрівниці, якій майже 250 років? Де можна відчути дух наших предків і навіть прийняти участь у народних гуляннях та скуштувати у столиці закарпатський бограч? – пише газета «ЯСНО».
- Газета «НЕДІЛЯ» із грудня змінює назву на «ЯСНО»
Агент газети «ЯСНО» знайшов це місце і проведе для вас неймовірно цікаву екскурсію у Національний музей архітектури і побуту України у селі Пирогів біля Києва.
Там наша область надзвичайно широко представлена. Можливо, навіть ширше, ніж вдома.
Експозиція «Карпати» у 6 разів більша за скансен в Ужгороді
Осіння погода навіває якісь теплі приємні відчуття. Сонячна днина дозволяє насолодитись спогляданням музею. Він знаходиться далеко від центру столиці, їхати довго, але варто, бо неймовірні враження гарантовані. Скансен у селі Пирогів – найбільший музей просто неба в Україні. Займає він площу 150 гектарів. Це цілих три Боздоських парки в Ужгороді! Закарпатський музей народної архітектури та побуту займає площу всього 5,5 гектара.
Цікаво, що в селі Пирогів все поділено на секції. Там представлені головні етнографічні зони України (їх шість): Полісся, Наддніпрянщина, Слобожанщина, Поділля, Таврія і Карпати. Нас, звісно, найбільше цікавив наш край, тож ми попрямували до карпатських дерев’яних перлин архітектури. Загалом, аби обійти територію музею, потрібно кілька годин. Там дуже багато справді перлин мистецтва. Тобто одночасно можна побувати в усій Україні, щоправда, не сучасній, а старовинній. Але велич місця від цього ще більша.
Повний текст читай тільки в газеті «Неділя Закарпатські новини». У продажу з 15 листопада.
Газета «НЕДІЛЯ» із грудня змінює назву на «ЯСНО»
*****