Як ужгородську липову алею зробити казковою у будь-яку пору року
Липова алея у сяйві гірлянд видається казковою. Місто стає просто містичним. Це – ніби ефект 3D у якомусь фантастичному фільмі. Від самого низу стовбурів до гілок тягнуться світлодіодні шнури і перетворюють дерева на елементи нічного дизайну вулиці. Виглядає така картина просто вражаюче.
- Серденько, читай газету «ЯСНО»!
На жаль, мова – не про Ужгород, а про Одесу.
Інформатор газети «Закарпатські оголошення» поблукав у сутінках Дерибасівською і по-доброму позаздрив одеситам.
Обмотані світловим декором дерева одразу кидаються в очі. Це дійсно дуже ефектно. Наш Ужгород має набагато довшу липову алею, та ілюмінації явно не вистачає. Тим більше зараз, коли набережну Незалежності оновлено і вона стала дійсно гарною, таке додаткове освітлення перетворило би на казкову, просто неймовірну. Дерибасівська також є пішохідною, а вночі вона просто неперевершена!
Не завадили би світлові ефекти і на інших набережних Ужгорода. Крім того, на пішохідному мості час змінити старі гірлянди, які виглядають вже як подих вчорашнього дня. Хоч вони і діючі, але не сучасні та й вмикають їх рідко – лише на свята…. Найдовше – на зимові. А ще бракує на мості ліхтарного освітлення. Там є світильники. Але по одному ліхтарю. А щоб освітлення було яскравішим, варто замість кожного з них поставити по три нових сучасних світильники, аби міст засяяв. Низ мосту, опори виглядають гарно, а от із пішохідною частиною треба попрацювати. Цей міст, як-не-як – візитівка Ужгорода, він має приваблювати людей у будь-який час доби. На ньому б добре застосувати найсучасніші світлові ефекти. Також варто цікаво підсвітити радванський міст.
Досить темною порівняно з оновленою Петефі є і площа Театральна. Так, через забудовників «Корони» бруківку там не змінюють, але ж це не заважає встановити більш яскраве освітлення.
Фасади філармонії, драмтеатру також темні у сутінках. Загалом Ботанічна набережна в бік філармонії дуже темна, вночі вона просто випадає із загальної панорами міста.
Ужгород чекає на потоки туристів. Тож для цього треба працювати. Та й самим ужгородцям приємніше буде гуляти гарним, добре освітленим, привабливим у сутінках містом. Нам потрібні креативні ідеї. Не обов’язково все робити, як у Одесі або інших містах. Можна зробити набагато краще.
А мерії – важливо не звертати увагу на критику, бо критикують переважно ті, хто нічого не робить. І де: у соцмережах… між селфі у туалетах та фотографіями з п’яних застіль. Для когось просто це – єдине місце, де вони можуть висловитись. Однак хіба серйозні люди будуть реагувати на таке… Ті, хто себе поважає, не надаватимуть серйозного значення висловлюванням у соцмережах. Бо крім емоцій вони не мають під собою ніякого підґрунтя.
Деякі люди тим лише й живуть, аби когось облити брудом… Свою бездіяльність вони підмінюють критикою, вводячи в оману людей, маніпулюючи думками інших.
Та все ж чиновникам потрібно працювати, адже перетворити Ужгород на казковий можна. Головне – бажання. Більше новин про Закарпаття та Україну читай у газеті «ЯСНО». Купи газету у кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 76076 zakarpatpost.net