У разі зараження коронавірусом великої кількості людей, закарпатські лікарні не впораються

Зараз коронабацила стала питанням номер 1, що обговорюється закарпатцями найбільше. А що про це думає колишній чиновник? Ярослав Галас розповів ФАКТАМ власні думки з приводу пандемії.

– У Закарпатській області є можливість таку велику кількість людей, які повернулися на батьківщину, помістити на двотижневу обсервацію?

  • Золотце, читай газету «ЯСНО»

– Ні. Наші лікарні не призначені для прийому кожен день по тисячі чоловік. Але встановлено перелік клінік, які стануть приймати пацієнтів з коронавірусом. Це буде проводитися на базі центральних районних лікарень (ЦРЛ). Однак в разі великого напливу заражених пацієнтів вони не впораються. Ці лікарні мають невелику площу. Так що мова може йти лише про декілька сотень хворих.

Але ж є інші можливості. Наприклад, для госпіталізації можна використовувати порожні студентські гуртожитки. У нас на території області є маса санаторіїв з персоналом. Вони зараз теж закриті через карантин, але готові прийняти хоча б якусь кількість людей. Адже здравниці зараз зазнають величезних збитків. Немає відпочиваючих. Можна там розміщувати громадян на обсервацію. Це ж не безкоштовно. А влада потім повинна компенсувати санаторіям їх витрати з обласного бюджету. Більше унікальних новин читай у газеті «ЯСНО» та на сайті ЗакарпатПост