Site icon zakarpatpost.net

Під новий аеропорт Закарпаття розглядають не менше трьох локацій

Місце для будівництва нового аеропорту в Закарпатській області поки не визначено і для цього зараз розглядається не менше трьох локацій в регіоні.

Про це ЦТС розповіли в “Укрінфрапроекті”.

Купи свіжий номер газети ЯСНО зараз!

“Є певні політичні та господарські моменти в регіоні – кожне з міст хоче, щоб аеропорт був у них. Ужгород, Мукачево, Рахів пропонуються … Але для нас і для міністерства найголовніше – це оптимальне розташування з точки зору технічних аспектів і з точки зору безпеки . Щоб аеропорт не мав тих обмежень, які зараз є у аеропорту Ужгород (захід на посадку через територію сусідньої держави і щільна забудова навколо аеропорту) “, – заявив глава Державного агентства інфраструктурних проектів України Кирило Хомяков.

На уточнююче запитання, скільки локацій розглядається на даний момент, Хомяков відповів: “Більше трьох”.

За його словами, зараз робоча група аналізує варіанти розміщення нового аеропорту, щоб виключити можливі проблеми у вигляді наявності магістральних газопроводів, висотних перешкод, які створюють труднощі при зльоті або посадці, а також питання з відведенням земельних ділянок. Паралельно Закарпатська облдержадміністрація готує необхідний пакет документів. Очікується, що в жовтні робоча група буде працювати вже на місці, щоб прийняти оптимальне рішення за місцем розташування аеропорту.

Також глава “Укрінфрапроекту” зазначив, що у випадку розміщення авіапідприємства в Мукачево є свої недоліки: “У Мукачеві є свої плюси і мінуси. Там, якщо смуга буде розташовуватися так, як вона розташовувалася на діючому військовому аеродромі, то зліт / посадка може бути тільки з одного боку. Тому аналізується можливість розміщення смуги під певним кутом, щоб не мати цих обмежень. Якщо така можливість підтвердиться, то, що для цього буде потрібно – додаткова земля і т.д. “.

На будівництво нового аеропорту в Закарпатській області буде потрібно орієнтовно 2,5 року, а також 3 млрд грн – на аеродром і 1 млрд грн – на термінал і об’єкти, які буде будувати приватний інвестор.

Що стосується існуючого аеропорту в Ужгороді, то він, за словами Кирила Хомякова, буде функціонувати до тих пір, поки не буде побудований новий. “А коли буде побудований новий аеропорт, рішення про подальше функціонування аеропорту Ужгород буде лежати в площині економічної доцільності з урахуванням наявності або відсутності попиту”, – резюмував він.

Нагадаємо, що раніше Кабмін затвердив виділення 30 млн грн на передпроектні і проектні роботи для будівництва нового аеродрому. У серпні КМУ включив до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року будівництво аеропорту в Мукачеві. Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявляв, що пасажиропотік нового аеропорту планується на рівні 200-300 тис. Осіб на рік з можливим збільшенням до 500-600 тис.

Відзначимо також, що вчора, 24 вересня, Владислав Криклій та міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрій Долежал підписали двосторонню міжурядову угоду про надання авіаційних експлуатаційних послуг українським постачальником цих послуг в певній частині повітряного простору Словаччини щодо аеропорту Ужгород. Укладення угоди дозволить відновити повноцінне функціонування аеропорту. Більше цікавих новин та живих історій читай в газеті ЯСНО. Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті. Індекс 76075. ЯСНО – газета #1 для життя! ЗакарпатПост

Exit mobile version