На Новий рік за добу у люкс-готелі у Карпатах треба заплатити 26 тисяч гривень
Попри можливий локдаун, знайти вільні місця на 31 грудня й 1 січня вкрай складно
Через коронавірусний карантин список місць, куди податися на відпочинок на Новорічні й Різдвяні свята, обмежений. Тож увага наших туристів сконцентрована на українських Карпатах — Яремчі, Буковелі, гірськолижних курортах Львівщини й Закарпаття. Сезон бронювання готелів у Карпатах — у розпалі. Деякі помешкання вже у «стопі». Власники карпатських готелів кажуть, на Новий рік усі номери вже заброньовано. А якщо уряд запровадить на цей час повний локдаун? Готельєри обіцяють, що повернуть гостям гроші.
Як пише «Четверта студія», про це – у публікації «Високого замку».
Цьогоріч ціни на усі послуги в Карпатах «перевалили» за європейські. Добре хоч, що сервіс не завмер на радянському рівні. Наприклад, у Яремчі готелі переходять на улюблений тип відпочинку багатьох українців, запозичений із Туреччини, — «ультра все включено». Гості можуть, зокрема, безлімітно пити алкоголь (готельєри обіцяють, у «п’яному» меню будуть дорогі напої — віскі, італійські й французькі вина), крім триразового харчування, двічі на день гостям подають солодощі, авторські страви, приготовлені на мангалі, й ексклюзивні «компліменти» в номер. До «ультра все включено» входить також користування СПА. Доба проживання у номері чотиризіркового готелю Яремча на таких умовах зросла майже удвічі. У новорічний сезон за номер класу «стандарт» доведеться викласти з гаманця 9 тисяч гривень за добу. Апартаменти та номери класу люкс — 14−26 тисяч гривень за добу (торік люксові номери коштували максимум 12 тисяч гривень).
«Якщо на зимові свята влада запровадить жорсткий карантин, змушені будемо закритися і зазнавати збитків, — розповів „ВЗ“ власник готелю у Яремчі Василь Тісовський. — Гостям повернемо на картки гроші за бронювання. Працюємо з дотриманням усіх карантинних норм. У наших номерах є спеціальні ультрафіолетові лампи для дезінфікування. У це вклали чималу суму, яку навіть незручно називати. Але не шкодую. Якби готель не працював, було би ще гірше».
Карпатські готелі оприлюднили також ціни на новорічні забави. Святкова розважальна програма з їжею, напоями й різними конкурсами коштуватиме 5−6 тисяч гривень з особи.
В Яремчі можна орендувати й окремі кімнати у квартирах, і цілі будиночки у карпатському стилі. Хоча ціни на житло цього року підняли на 10−15%, половину номерів на «гарячий» зимовий сезон уже заброньовано. Вартість квартири на новорічні свята — 1800 гривень на добу, а після свят просять півтори тисячі. Проживання у котеджі витягне з гаманця 2,5 тисячі гривень за добу, після свят — 2 тисячі.
Цікавлюся цінами на скіпаси (абонементи на катання) у Буковелі, який через дорожнечу називають українським Куршевелем. Скіпас на денне катання на гірських спусках — 980 гривень (у святковий сезон), нічне катання — трохи дорожче, а віп-абонемент — 1960 грн. Абонемент на катання на лижах на 10 днів — майже 16 тисяч гривень. За один оглядовий підйом у Буковелі правлять 120 гривень, у високий туристичний сезон — 290 грн.
Ціни на проживання у готелях Буковелю зашкалюють. У високий туристичний сезон доба проживання у скромному тризірковому готелі — 19 тисяч гривень (у вартість входять сніданок і користування СПА). Апартаменти рівня п’ятизіркового готелю значно дорожчі — у межах 50−60 тисяч гривень. І при цьому забронювати номер із 31 грудня на 1 січня у престижному Radisson Blu Resort, що у Буковелі, неможливо — вільних місць у готелі вже немає… Онлайн-бронювання доступне аж з 10 січня 2021 року. Не знайдеш вільного місця на Новий рік і у буковельських котеджах.
«У нас сезон стартує тоді, коли випаде бодай пів метра снігу. Але цього року не лише сніг визначатиме, яким буде зимовий туристичний сезон, — каже власник готельного і спортивного комплексу у Драгобраті Петро Грапенюк. — Пандемія і ймовірний повний локдаун можуть перекреслити усе: комусь відпочинок, а комусь бізнес. Готові працювати, але як буде — покаже час… На відміну від популярного Буковелю, у готелях курорту Драгобрат наразі заброньовано 15% номерів. Ціни нормальні. На Новий рік — від 2,5 тисячі гривень за добу. Для всіх клієнтів готелю діє 20%-ва знижка на катання на гірці. Без знижки вартість одного підйому — 30−50 гривень».
Ціни на готельні номери у Карпатах на Львівщині, зокрема у селі Волосянка Сколівського району, — від 3 тисяч гривень за добу. У період свят значно дорожче. У деяких готелях Волосянки вільні номери є лише з 5 січня 2021 року. Чимало туристів їдуть у Волосянку, щоб покататися на лижах на курорті «Захар Беркут». Абонемент на денне катання — 700 гривень, на вікенд — 800. Цей гірськолижний комплекс уже чимало років пропонує учасникам АТО нижчі ціни на скіпаси — 450 гривень за весь день катання. Оглядові підйоми коштують 250 грн.