Чехія: Земан вимагає відставки міністра охорони здоров’я через російську вакцину

Президент Чехії Мілош Земан вимагає від голови уряду відставки міністра охорони здоров’я Яна Блатни через російську вакцину від коронавірусної інфекції «Спутнік V». Міністр прагне дочекатися реєстрації препарату контрольними органами Європейського союзу, Земан вважає, що вакцину має допустити на ринок національна влада.

В інтерв’ю виданню Parlamentní listy Земан заявив, що вважає, що на ринок країни мають бути якомога швидше допущені російська і китайська вакцини. За його словами, не допускаючи препарати на ринок, Блатни і підпорядкована йому директорка Державного інституту з контролю за ліками Ірена Сторова відповідають за смерті громадян, пише Радіо Свобода.

Блатни і Сторова вимагають, щоб препарати схвалила влада Євросоюзу. Донедавна президент сам підтримував таку позицію, зазначає Чеське інформаційне агентство. Тепер Земан наполягає, що дозвіл на використання має дати національний регулятор, як це сталося раніше в Угорщині та Словаччині.

Наприкінці лютого Земан в інтерв’ю каналу CNN заявив, що попросив вакцину «Спутнік V» в розмові з президентом Росії Володимиром Путіним. В інтерв’ю Parlamentní listy він наголосив, що Чехія отримала пропозицію виробляти препарат спільно з Німеччиною.

ЗакарпатПост