Що буде з цінами на продукти в Україні: озвучено прогнози

В Україні зростання цін з квітня до червня складе не більше 2%. Це вдвічі нижче, ніж за попередні два місяці. Крім того, найближчим часом очікується здешевлення борщового набору.

Про це з посиланням на прогнози економістів повідомляє видання“Сегодня”. Експерти прогнозують, що в II кварталі не буде такого значного зростання цін на продукти, як в I кварталі. За їхніми оцінками, інфляція за квітень-червень складе не більше 1,5-2%, це вдвічі нижче, ніж за січень-березень.

За підрахунками економіста Олексія Дорошенко, ціни на соняшникову олію досягли максимуму, а цукор у нас вже дорожче, ніж за кордоном. “Цукор має подешевшати приблизно на 15%, до 20,5 грн/кг, яйця теж, на масло ціни збережуться”, – говорить Олексій Дорошенко.

Його колега Олег Пендзин очікує здешевлення борщнабора за рахунок появи на ринку городньої продукції нового врожаю. Найбільше з початку 2020 року подорожчала бензин: на 15% або на 3,7 грн/л.

Ціни на ліки виросли незначно, а жарознижуючі українського виробництва навіть подешевшали на 2% або на символічні 20 копійок за упаковку. Практично не змінилися ціни і на найбільш затребувані імпортні ліки: серцеві, жарознижувальні, антибіотики. Оренда 1-кімнатної квартири підвищилася на 3,5% за квартал і на 6,5% за рік, тобто менше ніж на рівень інфляції (7,5% квартал до кварталу).

ЗакарпатПост