Як перевести неформальне агровиробництво Закарпаття у легальний простір

Про це йшлося днями під час робочої зустрічі, яку провели фахівці відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області з представниками Зарічанської територіальної громади.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •


Зокрема, учасники зібрання зауважили, що на Закарпатті кількість неформально зайнятого населення у роботодавців, які не зареєстрували свою господарську діяльність, нині переважає. Особливо це стосується сільської місцевості.

В останні роки побільшало так званих особистих селянських господарств, котрі, за обсягами виробництва, нічим не поступаються зареєстрованим агропідприємствам. Місцеве населення, за браком легальних робочих місць, радо погоджується працювати у таких господарів.

Територіальна громада зацікавлена легалізувати неформальні підприємства, адже це сприятиме розвитку інфраструктури у селах, котрі входять до складу громади.

Аби розповісти про користь переведення діяльності вказаних агрогосподарств у формальне русло, фахівці Управління Держпраці спільно з представниками сільради вирушили на поля та у місця стихійного продажу сільгосппродукції, де безпосередньо поспілкувалися із селянами. Зокрема, наголосили на важливості офіційної праці, котра є запорукою соціальної захищеності працівників.