На Закарпатті щомісяця зростає вартість дров і дерев у лісах стає катастрофічно мало

Це питання піднімається уже далеко не перший рік, але позитивних змін все одно немає. Показово  чиновники та поліція ніби й борються з незаконними вирубками, навіть спиняють один-два на місяць лісовози з лівою деревиною, та про справжні масштаби нищення лісу все замовчується- пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Сприяє цьому й місцеве населення, особливо в селах. Там немає великого вибору роботи, от і працюють люди на лісозаготівлях, часто неофіційно, але при цьому непогано заробляють…. Іще й наліво можна копійчину зірвати.  Утім коли стається біда, ті ж самі лісгоспи відгрібаються від своїх працівників і подають вигляд, ніби з ними зовсім незнайомі і взагалі то злодії, що до лісозаготівель не мають нічого. Згадаймо хоча б випадок на Тячівщині, що трапився кілька років тому, коли перекинувся вантажний автомобіль і загинули люди. Ясно, як білий день, на кого вони працювали, але керівництво подало вигляд, ніби то були невідомо хто і невідомо звідки. На жаль, такі випадки непоодинокі.

А ще на тій же Тячівщині варто згадати, як у одному з сіл люди перекрили дорогу столичним журналістам і не пустили їх на лісосіку, готові були товкти камери і пускати в бій кулаки, тільки б Україна не дізналася правду про лісову мафію.

 «Ідіт гет! – кричав один із дядьків! – Мені дітей годувати треба! Вас сюди ніхто не кликав!»

І такі випадки неабияк обурюють.

Однак потурають таким агресивно налаштованим вбивцям лісів і інші…. Зовсім не причетні до лісозаготівель.

Причина в тому, що вартість газу постійно зростає, тож багато хто почав шукати альтернативні види опалення. Багато закарпатців почали купувати дрова. І лісоруби цим скористалися. Адже заробити на дровах можна дуже добре. У Інтернеті можна знайти масу оголошень про продаж дров цілими вантажівками. Журналіст газети «ЯСНО» зателефонував на кілька з них, аби з’ясувати ціну. Отже, машина колотих дров коштує 8800 гривень, не колотих – 8500. При цьому, що всього за кілька місяців лісове добро подорожчало на цілу тисячу гривень. І це при тому, що надворі літо… і до опалювального сезону ще дуже далеко. Скоріш за все, до осені дрова подорожчають ще більше.

На запитання журналіста газети «ЯСНО», чому так дорого, чоловік відповів: «А що ви хочете, газ також подорожчав!»

При цьому на запитання, чи зможе він показати документи на букові дрова, просто кинув слухавку.

Звісно, що їх немає… і ліс крадений.

Але все це – тільки верхівка айсбергу і до найбільш масштабних лісових злочинів причетні зовсім не закарпатці, а люди з вищих владних ешелонів. Через це лісова мафія й не прикривається і діє в тіні вже стільки років. Крім того, законодавча база все ще має багато прогалин щодо сум штрафів за екологічні правопорушення,  які наразі є невиправдано низькими. Взагалі законодавство щодо систем відстеження деревини надто слабке, а контроль та моніторинг не були розроблені належним чином • Цілу статтю читай у свіжому номері газети ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост