В Ужгороді проходить благодійний ярмарок на підтримку хворого хлопчика. ФОТО. ВІДЕО

Благодійний ярмарок, майстеркласи, аквагрим та концерт провели сьогодні, 10 липня на площі Театральній в Ужгороді на підтримку Єгора Сипавки. Хлопцю 12 років, він має онкологічне захворювання – саркому Юінга. За словами організаторки та голови волонтерського об’єднання “Волонтери Закарпаття” Власти Рейпаші, до заходів залучили 15 волонтерів.

Зі Сваляви до Ужгорода, щоб провести майстерклас з виготовлення паперових квітів та плетіння браслетів, приїхала волонтерка Вікторія Степанова. Каже: кожен охочий може долучитися, поклавши певну суму коштів, яка йому підходить, на пожертву для лікування хлопчика, повідомляє Суспільне.Благодійні ярмарок, майстеркласи та концерт провели в УжгородіСуспільне Закарпаття

“Кожен приходить вибирає собі колір, який бажає, і ми починаємо разом, а далі людина сама продовжує, закінчує. Якщо це браслет, то зав’язуємо їй на руку, якщо квітка — віддаємо з собою. Плететься способом “Плетіння петлями”, тобто ми складаємо петлю і петлю в петлю вставляємо. Це може зробити кожна дитина від 4 років. Трішки можемо також підтягнути”, — розповіла Вікторія.

Квітку з паперу — тюльпан — спробувала зробити Сніжана Камінська.Благодійні ярмарок, майстеркласи та концерт провели в УжгородіСуспільне Закарпаття

“Ми робили це з ниток і з паперу такого, який розтягується. Цю акцію зробили, щоб підтримати хлопчика. Я прийшла помагати, щоб йому було приємно, що його підтримують. Я скручувала квітку, брала дві сторони й складала і розтягувала кінці вниз, тричі зав’язувала ниткою, листочки так само прив’язувала ниткою”, — сказала вона.

Біля Вікторії Степанової аквагрим дітям робила Надія Ваць з колегою. Розповіла: волонтерить уже багато років, тому розуміє важливість таких акцій.Благодійні ярмарок, майстеркласи та концерт провели в УжгородіСуспільне Закарпаття

“Може обиратися будь-який малюнок. Ми вже давно працюємо аніматорами, тому будь-яку картинку, яку діти собі виберуть, можемо перемалювати на обличчя. Вони обирають, а ми відразу малюємо те, що вони хочуть. Можуть просто обрати єдинорога, кота, песика, чи персонажів. Так, це субота й ми могли відпочивати, вдома лежати на дивані, але, я думаю, прийти сюди й принести користь якимось чином, – своєю роботою, чи грошима, чи чим можемо, – це набагато краще”.

Окрім майстеркласів, на площі Театральній провели благодійний ярмарок. Там продавали морозиво, холодні напої, печиво й тістечка, які спекли волонтери, а також книги, картини, іграшки. Пряники придбала ужгородка Любов Медвідевська з дочкою.

“По-перше, хочеться просто допомогти по-людськи, бо розумію наскільки важким є лікування в наш час і наскільки боляче батькам, коли хворіють діти. По-друге, просто дочка приїхала в гості додому, бо вчиться в Тернополі, і повезе назад подругам смаколики”, — пояснила жінка.Благодійні ярмарок, майстеркласи та концерт провели в УжгородіСуспільне Закарпаття

Три книги для доньок придбала Олена Кондратенко.

“Ця за шкільною програмою книга, ця книга мені сподобалася про цього ведмедика, бо він дуже гарний, — розповіла вона. — Моя наймолодша дівчинка Златка дуже любить киць, тому я вирішила, що куплю їй з кицями. Моя дочка навчалася з Єгорчиком з 1 до 4 класу, її звати Єлизавета. Ми почули про цю біду. Мій батько теж деякий час назад помер від раку, тому я знаю, що таке біль всередині, особливо, коли це дитина й ти хочеш, щоб вони жила. Тут є мої картини й картини Єлизавети, які ми будемо продавати заради життя цього хлопчика”.

Організаторка заходу Власта Рейпаші каже: проводитимуть такі заходи кожен другий тиждень місяця, аби зібрати необхідну суму на лікування Єгора Сипавки.

“Його батько загинув в зоні АТО три роки тому назад. Чому сьогодні проводимо? Для нас це не було принципово, принципово для нас – зібрати суму для лікування Єгора, бо треба поспішати, тому що хвороба не чекає, вона щодня прогресує. Нам треба зібрати 185 тисяч євро, таку суму нам оголосила Іспанія для того, щоб провели операцію та хіміотерапію для Єгора”.

Триватимуть благодійні ярмарок та майстеркласи для підтримки Єгора два дні – 10 та 11 липня.

ЗакарпатПост