30 років незалежності – 10 людей, якими пишається Закарпаття. Валентин Штефаньо

Напередодні ювілею української державності, як і перед будь-яким днем народження, хочеться підбити певні підсумки. Шлях становлення нашої країни був і є непростим. Ми долаємо чимало економічних проблем, знаємо, що таке війна, але навчилися любити Вітчизну і шанувати українську мову. Та головне, що робить будь-яку державу могутньою – це люди. На Закарпатті відомих і хороших постатей дуже багато, наш край неймовірно працьовитий і наші земляки мають просто золоті руки. Утім є між нашими краянами такі, чиї імена відомі багатьом, ким пишається наша область. Газета ЯСНО зібрала 10 закарпатців, які стали відомими саме в часи незалежності,  які зробили вагомий внесок у процвітання області, про яких знають далеко поза межами Закарпаття.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Отже, хто вони? • Повний список читай у свіжому номері газети ЯСНО 

Валентин Штефаньо, автор торту «Ужгород»

На Закарпатті майже немає людини, яка хоча б раз не скуштувала торт «Ужгород». Серед туристів модно вести в подарунок рідним саме це солодке диво. Та не тільки тортом прославився ужгородець. На весілля своїй дружині він власними руками зробив шоколадну весільну сукню, у 2009 році виготовив 43-кілограмовий шоколадний портрет Майкла Джексона до річниці його смерті, щороку до Великодня вражає гігантськими шоколадними писанками. Більше того, у 2009 році шоколадна писанка Валентина Штефаньо потрапила до «Книги рекордів України». У 2015 році створив найбільший меблевий набір з шоколаду в Закарпатті. У 2018 році до Новорічних свят виготовив шоколадну ялинку, висота якої склала більше 1 метру. На створення ялинки було використано 15 кг шоколаду. Збирати солодке дерево допомагали діти українських військових.

Крім того, у 2018 на Віденському балу закарпатський кондитер створив авторський шедевр – дерево з шоколаду, а дістався він одному з гостей на благодійному аукціоні.

На створення шедевральних шоколадних скульптур ужгородця, за його словами, надихає не щось конкретно, а саме життя. При цьому Валентин Штефаньо завжди вражає своїми роботами та фантазією.

А ще він є засновником бренду «Valentin & Valentina Shtefanyo» та власником знаменитих ужгородських кондитерських «V&V Shtefanyo» • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! ЗакарпатПост