АНОНС. Тато в декреті: чи стане «жіночий» обов’язок і добровільною справою чоловіків
Днями моя сусідка поділилася «страшною» новиною: на роботі її колега пішов у декретну відпустку. Сусідка не може прийти до тями: як це так, чо-ло-вік буде сидіти вдома з дитиною, в той час як жінка буде «вкалувати» на роботі. «Не розумію, як його дружина погодилася на таке – це ж повісила собі на шию ще одну дитину, але дорослу. Бідолаха», – зробила висновок сусідка. А мені стало цікаво: добре це чи погано, коли за новонародженим у перші роки життя буде доглядати тато. Звісно ж, мама у всьому допомагатиме, пише газета ЯСНО.
Рік тому Фонд Народонаселення ООН в Україні проводив дослідження «Роль чоловіків у догляді та піклуванні за дітьми». Опитали 445 чоловіків та 545 жінок і виявилося, що за дитиною до 3-х років лише в 2% сімей доглядав батько, у 85% – жінка, інші – партнерське виховання. На запитання «Чому не розглядаєте можливість взяти декретну відпустку, навіть якщо це буде економічно вигідно для вашої сім’ї?» 42% відповіло, що це жіночий обов’язок, 34% вважають неприпустимим, щоб жінка утримувала сім’ю. І лише 20% чоловіків хочуть взяти декретну відпустку замість своєї дружини.
Експерти називають дві вагомі причини, чому чоловіки не хочуть іти у відпустку:. Перший – економічний (багато чоловіків вважають, що вони мають утримувати сім’ю, а дружина чомусь не має), другий – це гендерні стереотипи (чоловіки впевнені з дитинства, що доглядом і вихованням дитини має займатися мама) • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост