Мама поділилася печінкою з донькою

«З того часу минуло чотири роки. Життя після трансплантації є і воно може бути яскравим», — каже сьогодні жителька Каменя-Каширського Наталія Олійник. Вона з успіхом долає не лише життєві вершини, а й двічі підкорила Говерлу та мріє зійти на Ельбрус, пише газета ЯСНО.

• Серденько, купи свіжий номер газети ЯСНО •

Вирішили оперуватися в Україні

Коли у 25 років Наталії Олійник поставили діагноз «цироз печінки», вона не могла зрозуміти: як так, чому, звідки? Але дівчина не сприйняла це як вирок і готова була боротися за своє здоров’я і життя, пише polissia.net.

— Київські медики пояснили, що маю таке захворювання через генетичну схильність. Пам’ятаю, з дитинства мала погані аналізи крові на печінкові проби, від цирозу печінки помер брат мого тата ще у 3-річному віці. Я розуміла, що проблеми зі здоров’ям можуть бути у кожної людини. А тому просто налаштовувалася подолати свою недугу. Розуміла, що у мене хвороба, від якої можу померти, але підсвідомо відчувала, що все має закінчитися добре, — пригадує Наталка.

Їй рекомендували зробити пересадку печінки. Однак, як виявляється, в Україні далеко не всі могли отримати шанс на трансплантацію та повернутися до свого здорового та активного життя.

— Багато хто шукав можливості, щоб прооперуватися в інших країнах. Але там це коштує в рази дорожче. Крім того закордонні клініки не дуже охоче бралися за українських пацієнтів, оскільки бували випадки, коли наше Міністерство охорони здоров’я не дотримувалося своїх зобов’язань, затримувало оплату, через що люди не доживали. Єдиним прийнятним варіантом для нас було оперуватися в Україні. Але в нашій державі на той час дозволялося лише родинне донорство. Тож стати моїм донором погодилася мама, — розповідає наша співрозмовниця.

До операції готувалися обоє. Хвилювалися не лише за стан Наталки, а і її мами. Був ризик, що вона перенесе хірургічне втручання навіть гірше, аніж донька. Але хіба щось може зупинити маму, коли йде мова про життя її дитини?

Тим часом громадою збирали кошти. Підтримали тоді родину рідні, знайомі, небайдужі. Операцію кілька разів переносили: то у лікарів конференція визріла, то Наталка захворіла. Але, зрештою, у Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова дівчині здійснили пересадку печінки. Сьогодні вона безмежно дякує своїм лікарям, котрі врятували їй життя та допомогли відновитися її мамі.

Нині вони почуваються добре. Єдине, що певна тривога виникла у Наталки, коли весь світ полонив коронавірус. Дівчина приймає препарати для пригнічення імунної системи, аби не відбулося відторгнення організмом пересадженого органу, через що може бути більш вразливою до цієї недуги. Проте вона навчилася цінувати кожну мить життя та жити так, щоб недаремно, тож навіть ковід не став їй на заваді здійснення мрій та задумів. А серед них, зокрема, – професійний ріст.

Знайшла себе в індустрії краси

Наталка – перукар-модельєр. Стала ним, як каже, «бо не любила заплітатися». У дитинстві вона терпіти не могла, щоб хтось торкався її волосся, тому змалечку почала причісуватися самостійно.

— Коли мама побачила, що у мене навіть непогано виходить, доручила заплітати менших сестричок. Я щоразу намагалася вигадати їм іншу зачіску. Не могла дочекатися, коли вони прийдуть зі школи і скажуть, що на них звернули увагу та похвалили, — зізнається співрозмовниця.

І ось це прагнення робити вражаючі зачіски й привело дівчину в індустрію краси. Оволодівши перукарською справою на професійному рівні, вона почала працювати в рідному містечку. Працює щодня, без вихідних, із самого ранку до пізнього вечора. Але поряд з цим завжди прагне вдосконалення. Так не прогавила можливості потрапити на Ukrainian Fashion Week (Український тиждень моди в Києві). Уже третій рік поспіль демонструє на цьому заході своє творче бачення образів, створених провідними українськими дизайнерами, органічно доповнюючи їх стильними зачісками • Повний текст читай у газеті ЯСНО • Купи газету в кіоску або передплати на своїй пошті • Індекс 76076 • ЯСНО – газета №1 для життя! • ЗакарпатПост