У Google підтримали Україну і запровадили обмеження для російських каналів – Reuters

Корпорація Alphabet (основу її бізнес-імперії складає пошукова система Google) заборонила російському державному медіа RT та іншим каналам отримувати гроші за показ реклами на їхніх сайтах, застосунках та відео, розміщених у YouTube, повідомляє Reuters.

Керівництво YouTube, пославшись на «екстраординарні обставини», заявило, що «поставило на паузу можливість деяких каналів отримувати фінансову вигоду на YouTube». Під це обмеження потрапило кілька російських каналів, що потрапили під міжнародні санкції, пише Радіо Свобода.

Google зазначив, що заборонив російським медіа, що фінансуються державою, використовувати його рекламну технологію для отримання доходів від їхніх сайтів та застосунків.

Представник Google Майкл Ейсіман повідомив, що російські медіа також втратили можливість купувати рекламу за допомогою Google Tools і розміщувати рекламу на сервісах Google – наприклад, у пошуковій системі або Gmail.

«Ми активно стежимо за розвитком подій і зробимо додаткові кроки у разі потреби», – зазначив він.

24 лютого ЄС запровадив санкції щодо керівниці RT Маргарити Симоньян, яку назвав «центральною фігурою» російської пропаганди.

Представник YouTube повідомив, що відео, зроблені медіа, щодо яких запроваджені обмеження, рідше пропонуватимуть користувачам, а після запиту Києва RT і кілька інших каналів не будуть доступні в Україні.

26 лютого міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернувся до YouTube з проханням заблокувати на сервісі російські канали «Первый канал», «Звезда», «ТНТ», «Россия сегодня», «Рен ТВ» та інші.

YouTube не назвав перелік каналів, які потрапили під його обмеження.

RT та Маргарита Симоньян не відповіли на прохання агентства Reuters про коментарі.

У п’ятницю корпорація Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Facebook, заборонила російським державним медіа розповсюджувати рекламу та отримувати доходи від реклами на її платформах.

ЗакарпатПост