Громадянам московії відмінили польоти до Туреччини та Казахстану

Авіакомпанії Pegasus Airlines (Туреччина) та Air Astana (Казахстан) зупинили виконання польотів до Росії. Рейси Pegasus відмінені на період з 13 по 27 березня, а Air Astana – поки що безстроково.

У Pegasus Airlines пояснили, що компанія вирішила призупинити польоти в РФ через “операційні ризики”. Вони пов’язані зі страхуванням, лізингом, експлуатацією та обслуговуванням рейсів до Росії та з неї, пише Обозреватель

В Air Astana назвали ту ж причину – “припинення страхового покриття комерційних польотів з/в Росію та над її територією”. “Всі польоти за цим напрямком будуть призупинені”, – зазначили в авіакомпанії.

“Ні, ці компанії не такі різко демократичні стали. Просто їх страховики та лізингодавці почали бити на сполох літаками до РФ. Можна прилетіти і назад літак не отримати”, – пояснив народний депутат України Ярослав Железняк.

Справа в тому, що Росія вирішила забирати майно компаній, які залишають їхній ринок, відмовилася виплачувати свої зовнішні кредити в доларах (пропонують знецінений рубль), а тепер вирішила захопити чужі літаки. Так, більше половини російського парку літаків їй не належить. Щойно літак перетне кордон, його заарештують і заберуть.

Раніше один із найбільших туроператор Росії Anex Tour скасував усі закордонні авіарейси. Туроператор також призупинив перевезення росіян у закордонних напрямках через ризик арешту літаків.

ЗакарпатПост