Спецслужби рф за допомогою смартфон-гри виманювали у дітей фото та геолокації військових об’єктів

Про це повідомляє уповноважена ВР із прав людини Людмила Денісова

ЯСНО – газета, яку хочеться читати!

• Більше інформації у Telegram https://t.me/zakarpatpost 

⚡Як повідомляє Служба безпеки України, підконтрольна спецслужбам рф IT-компанія, зареєстрована в одній із європейських країн запустила онлайн-гру, під час проходження якої необхідно фотографувати місцевість, у тому числі військові об’єкти та критичну інфраструктуру й разом із геолокацією завантажувати у базу додатку.

⚡Таким чином підривна діяльність замаскована під звичайний квест, де кейси із віртуальними призами можна обміняти на електронні гроші.

⚡У Кіровоградській області було затримано двох підлітків, які виконуючи завдання гри фотографували блокпости, елеватори і транспортні шляхи на території регіону.

‼️Такі дії окупантів порушують заборону на вербування або використання у військових діях осіб, які не досягли 18-річного віку, що викладена у статті 4 Факультативного протоколу до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.

‼️Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень прав дітей.

ЗакарпатПост цілодобово бореться на інформаційному фронті у ці складні часи, і зараз, як ніколи, ми потребуємо вашої підтримки. Під час війни ми втратили рекламу, а отже основну частину прибутків, спрямованих на те, щоб доносити вам оперативно найсвіжіші новини. Підтримайте сайт ЗакарпатПост фінансово. Одержувач: ТОВ «ЯСНО МЕДІА», Рахунок: UA163052990000026000003605115, ЄДРПОУ 43832020, ПриватБанк, призначення платежу: “Інформаційні послуги”.

ЗакарпатПост